„Tak špatně ještě nehráli. Nikdy,“ poznamenal na adresu poražených jeden ze zklamaných diváků. Mluvil z duše většině přítomných.

Kladnu se vydařila víc první půle, v niž mělo Susem svoji největší šanci zápasu (17.). Jeho střela horší nohou však postrádala razanci a lepší umístění. Do zajímavých situací se na zadních tyčích dostali i Skořepa s Rendlou.
O osudu utkání rozhodla 51. minuta. U centru kapitána Suka byl u míče o zlomek vteřiny dřív než brankář Víšek útočník Severočechů Drobílek – 0:1.

Domácí se ocitli v pozici dotahujícího týmu, a ta jim vyloženě nesedí. Přes dobře pracující obranu soupeře se dostávali složitě, takže možností na vyrovnání bylo jako šafránu. Na druhé straně musel být Víšek pořád ve střehu.

Kouč Martin Čurda uznal, že hráčům nelze upřít snahu, ale herně jako tým zejména po změně stran nepřesvědčil.
„Po obdržené brance tam byla netrpělivost hráčů. Možná i křečovité podání jednotlivců nás nepustilo brance soupeře. Fotbal se rozhoduje v pokutovém území a tam nás bylo málo,“ konstatoval a dodal. „Měli jsme dát branku v první půli, i když tam úplně vyložená šance nebyla.“

Liberecký kouč Josef Petřík vsadil na mládí. Svoji premiéru u béčka oslavil liberecký vyhledávač talentů třemi body. Cennější jsou o to víc, že jeho tým byl mladší než kladenský, a to je co říct.

Po závěrečném hvizdu zhodnotil utkání s dávkou diplomacie. „Domácí podali velmi dobrý výkon a při některých akcích při nás stálo štěstí, když nám to lítalo kolem tyčky,“ uvedl a ocenil u svého týmu disciplinovaný, bojovný výkon a touhu vyhrát.