Zápas se ale mohl vyvíjet jinak, pokud by se v 11. minutě nenaplnilo okřídlené: nedáš, dostaneš. Nejprve Nerad v jasné pozici hlavičkoval pouze do domácího gólmana Víška, aby z protiútoku T. Rouček zpoza šestnáctky krásně přehodil Četveríka.

Zkušený gólman Buldoků si pak vybral chvilku slávy, když v penaltovém souboji generací u levé tyče přelstil Švamberu (38.).

Mladý exekutor si na desítku věřil. "On si ale dobře tipnul stranu a já je jinam nekopu. Potom jsem se chvilku srovnával.  Kdybychom remizovali nebo prohráli, tak bych si to neodpustil,“ přiznal mladý kladenský hrot.   

Domácím skvěle vyšel nástup do druhé části. Po akci Bartoše a příhře Čížka se Švambera přece jen dočkal své první branky v ČFL. „Můj gól byl jen třešničkou na dortu,“ mínil střelec a doufal, že pokiladník Rada k němu bude shovívavý.

Když pak Víšek fantasticky zlikvidoval Neradovi druhou tutovku, bylo zřejmé, že body zůstanou v Kladně. Nakonec je ještě pojistil Čížek.

Trenér hostů Jiří Dreiseitl přiznal, že ho domácí překvapili. „Viděl jsem je i v Plzni, kde hráli aktivně nahoře. Když si ale venku vytvoříte tři čtyři vyložené šance a nedáte ani jednu, tak se nedá vyhrávat. Kladnu gratuluji k vítězství,“ uvedl.

Jeho protějšek Martin Čurda ocenil brankáře Víška, jenž v důležitých chvílích mladý celek, v jehož základu nastoupilo pět loňských dorostenců, podržel. 

„Mužstvo potřebuje vůdce, osobnost. Jsem rád, že jí byl on a věřím, že Kladnu nabídku vrátí i v budoucnosti,“ řekl Čurda, jenž se musel obejít bez zkušenějších borců Rendly (nemoc), Samka (karty) a ve druhé i půli Bartoše, jehož střídal Hajník.  

Premiéru tak měla z nouze složená stoperská dvojice. S kapitánskou páskou hrající Rada a Jaráb. Čurda ji zhodnotil stručně: „Nula mluví za vše.“  

Karlovarské 1. FC se už druhý zápas trápilo v koncovce. „Hráli jsme špatně,“ přiznal objektivně kapitán týmu Karel Tichota. Karlovaráci si během utkání vytvořili několik šancí, které volaly po brance. „Bohužel zazdili jsme i největší tutovky. Co k tomu víc říct? Směrem dopředu hrajeme špatně, a když už se někam dostaneme, tak to někdo zazdí,“ zlobil se Tichota.

Špatná koncovka trápila mužstvo už na podzim, ale díky vynikající obraně se tento problém tak trochu schoval. „Nejen na podzim, ale i během zimní přípravy nám to nešlo. Chybí nám důraz v zakončení. Snažili jsme se na útočné fázi pracovat během celé zimy. Jak je vidět, tak asi málo, anebo to nebylo k ničemu,“ pokračuje nazlobený kapitán.

A co konkrétně hře chybí? Na to Tichota okamžitě odpověděl. „Hrajeme více či méně na náhodu. Nedokážeme si dát finální přihrávku a také důraz před brankou soupeře,“ dodal na závěr.

Reparát mohou Karlovaráci složit už v neděli, kdy na stadionu v Drahovicích od 10:30 hodin hostí lídra soutěže z Chrudimi.

Kladno – Karlovy Vary  3:0  (1:0). Branky: 11. T. Rouček, 46. Švambera, 62. Čížek. ŽK: Bartoš, Růžička, Sus – Bereczský.  Rozhodčí: Mudra.  Diváci: 420.

Kladno: Víšek – Čížek, Rada, Jaráb, Hofman – Bartoš (72. Hajník), Růžička, Sus, Skořepa (84. Výborný) – T. Rouček  (58. Tenkl) – Švambera.

K. Vary: Četverík - L. Hrubý, Tichota, Šmrha, Jankovský – Němec (58. Šaloun), Bereczský (77. Dudešek), Nerad, Vu – Machek – Kouba (46. Tůma).