Těžká zkouška čeká v neděli od 10.15 hodin fotbalisty třetiligové Jiskry. Na Střelnici míří mančaft se stejným počtem výher, jako mají na kontě domácí. Třináctá Česká Lípa ztrácí na desáté Domažlice jen tři body a při vyrovnanosti tabulky je možné, že kdo nebude bodovat, připojí se k nejslabším ve třetí lize.

Domažličané sahali na podzim v České Lípě po bodu, ale Vojta Mour ve vyložené šanci nedal a domácí v samém závěru využili ošetřování Martina Mandouse a Šmidrkal vstřelil v přesilovce gól. Podle toho by se měl zítra dostavit soupeř z kategorie slabších. Ale pozor! Po slabém podzimu přišla v Arsenalu během zimní pauzy totální proměna kádru. Z toho původního zbylo jen sedm hráčů včetně odchovance domažlické kopané Barciagy (Sparta Praha). Zcela nová je záložní řada, kterou posílili Knobloch s Kučerou (oba Žižkov) a Janek (Bohemians 1905). Právě před Arsenalem ve středu hřiště varuje skaut Jiskry Jiří Stříbrný: „Díky kvalitě v záloze se Lípa prezentuje rychlým přechodem do útoku. Zejména střední záložník Knobloch, který působil ve Voticích, na Žižkově a v Převýšově, je pro jejich hru důležitý. Oproti podzimu je to o padesát procent silnější tým." Ofenzivu zkvalitnili Procházka s Jordákem (Varnsdorf) a Kmoníček (Liberec). Branku hájí z Kolovče známý Bojčuk (K. Vary). Defenzivu diriguje Beran (Teplice), z bosenského Sloga Tojšiči přišel Zulič. Ten umí hodit aut daleko jako podzimní tahoun Jiskry Martin Knakal.

Místo Jablonce se Česká Lípa stala farmou Mostu. Spolupráce funguje, Baník dodává Bohatu, Nguyena, Aschenbrennera a Nikovskiho. Nový Arsenal v přípravě se soupeři z vyšších lig porazil i Ústí nad Labem, lídra II. ligy.

Na jaře tým trenéra Šturmy stoupá tabulkou vzhůru. Jediným stínem na jasném nebi nad Lípou jsou finance. Klub přišel o prostředky pro A mužstvo z rozpočtu města. „To je pro klub tak citelná finanční ztráta, že nás to nutí přehodnotit naše sportovní cíle. Pokud se nám ve velmi krátké době nepodaří tuto ztrátu pokrýt, stojíme před zásadním rozhodnutím, do jaké soutěže pro ročník 2012/2013 A – mužstvo přihlásíme," uvádí ředitel klubu Roman Hejna.

Lípa udržela domácí neporazitelnost výhrou nad Vltavínem 3:1, předtím prohrála vložený středeční duel v Plzni s rezervou Viktorie 0:1, ač si za údajně nejlépe organizovanou obranu v ČFL vysloužila poklonu od domácího trenéra Jiřího Skály. Jiskra brala bod za remízu 0:0 v Boleslavi, o tři dny později podlehla juniorce Liberce 3:1. Na svého nedělního soupeře, který na Chodsko přijede už o den dříve, se tým poctivě připravoval. Na ještě neposekaném trávníku chyběl jen dlouhodobě zraněný Braun a marod Mandous. „Absence Mandouse je citelná, budeme muset hýbat sestavou. Ale do přípravy se už zapojili Havlíček a Strejc," říká trenér Stanislav Purkart, který svým svěřencům naordinoval trénink i dnes. „Soupeře jsem viděl, je bojovný, dobře brání a vyráží do brejků i ve čtyřech lidech," dodává kouč. Jednou ze zbraní, která by na soupeře mohla platit, jsou standardní situace.

Sestava Arsenalu Česká Lípa proti Loko Vltavín: Bojčuk – Broschinský, Beran, Bohata, Nguyen – Janek, Knobloch, Patka, Vrabec (57. Kučera) – Šmidrkal (46. Procházka), Kmoníček (70. Jordák).