Rodák z České Kubice, který působil i ve Viktorii Plzeň, divizní Doubravce a po příchodu do Domažlic absolvoval s Jiskrou spanilou jízdu z krajského přeboru až do třetí ligy, kde však kvůli velké konkurenci nehrál tolik, jak by si přál. „S Jiskrou jsme se rozešli v dobrém, vše je dojednáno. Budu víc hrát," říká ofenzivní bek, jenž podle mnohých fanoušků měl na jaře formu a měl dostat větší šanci ukázat se v lize.

Strejc v pátek ve svém novém působišti absolvoval úvodní trénink před blížící se sezonou. SV Obertrübenbach, klub z malé vesničky u Schwandorfu, letos s náskokem čtrnácti bodů vybojoval postup z Kreisklasse Ost do Kreisligy Ost a v nové sezoně jej mimo jiné čeká třeba derby s Furth im Waldem nebo pikantní duel s SV Neubäu, kde působí další hráč Jiskry Tomáš Bahleda. „V klubu vládne po mohutných oslavách postupu velká euforie, úspěch dobře vnímají i sponzoři. Hřiště je po rekonstrukci, nová je i tréninková plocha," líčí poměry v klubu brankář Petr Hutta, který byl u postupu a ve svých jedenačtyřiceti letech byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže. Z Čechů dále v týmu působí útočník Jaroslav Beneš z Klatov.

„Tlačila nás bota v obraně, kde se za sezonu vystřídali čtyři hráči. Kuba se na prvním tréninku uvedl skvěle, trenér s ním počítá na post stopera. Měl by určitě i na vyšší soutěž. Kreisliga je na úrovni naší I. A třídy či krajského přeboru, ale ne každý fotbalista z Čech přechod zvládne. Hráčů z divize, kteří to nezvládli, bylo dost. Hraje se důrazně, šanci dostávají mladí hráči, takže fyzicky jsou na tom všichni hráči dobře," přibližuje Hutta.