Domácí bez vykartovaného Mužíka, který bude scházet i v neděli proti Kladnu, a zraněného Matase, začali duel s favoritem vedeným bratrem Ivana Haška Zdeňkem nebojácně Došlého střelou, Kovaříkovým pokusem po rohu a Veselý mířil metr od šibenice. Na druhé straně zazlobil jediný hráč širšího kádru A mužstva pražské Dukly Sklenář, ale Houdek si poradil.

Obecenstvo na domažlické Střelnici si poprvé zakřičelo gól ve 20. minutě, kdy Došlého pokus usměrnil do branky Bárta – 1:0. Ve 36. minutě se předvedl ex - ligista Hyský faulem oceněným žlutou kartou. Na následný trestný kop Petra Jendruščáka si naskočil Bauer a hlavou trefil břevno kunické branky. V závěru poločasu dostal žlutou kartu domácí stoper, kapitán a spolu s Bauerem muž zápasu Tesař. Jen díky výtečné práci obrany dirigované tímto odchovancem domažlické kopané a jeho parťákem Bauerem Jiskra těsné vedení udržela až do přestávky. Hosté totiž byli lepší v kombinaci a bylo těžké je obrat o balon. Většina jejich útočných akcí však končila před šestnáctkou domácích.

Hned v úvodu druhého poločasu drze a směle pronikl Kovařík po pravé straně, přihrál Veselému na hranici pokutového území, ale jeho střelu zblokovala hostující obrana. K odraženému balonu se dostal ještě Bárta, ale jeho pokus skončil v rukavicích Šilhavého. Vzápětí se na výlet do pokutového území Kunic vydal Leitl, toho sice obránci zastavili dle sudího čistě, míč se přesto dostal k Veselému, toho sice ani dva vracející se beci o míč neobrali, ale alespoň mu rukama nohama zabránili vystřelit. V 53. minutě po rohu mostecké akvizice v sestavě Jiskry Jendruščáka trefil Leitl tyč branky Kunic a dorážku gólman kryl. Na druhé straně musel Houdek vyrážet pokus hostů a dorážku obránci vykopli. V 55. minutě se na hřiště dostal hrobník Slavoje Koloveč z lepších divizních časů Tafat, který střídal mdlého Koubka v útoku, jenže Bauer s Tesařem si jej dobře hlídali. Navíc ex - slávista po několika minutách na hřišti musel střídat kvůli zraněnému nártu. Poté Tesař efektně ale rázně sejmul kulaté břímě z nohou Sklenáře, za což si vysloužil ovace publika. Pak ale hosté zamkli domácí na jejich polovině, jenže z tlaku byly jen náznaky šancí, kdy tu největší Tafatovu odvrátil jeho věčný stín Bauer, a v 71. minutě si to ve sprintu k míči rozdal Houdek se Sklenářem a byl rychlejší.

V 73. minutě se na hřiště dostal navrátilec po zranění Braun, který vystřídal Bártu. V následujících minutách si hosté za přílišnou razanci v soubojích vysloužili dvě žluté karty, nejprve Tenkl, po něm Radoš. O minutu déle hostující trenér Hašek stáhl Tenkla a poslal do hry Viláma. Právě tento hráč mohl v 79. minutě vyrovnat, ale to by si musel s ostrým centrem Rejhona poradit lépe.

V 83. minutě se o účast v duelu s Kladnem připravil Leitl, když si po svém průniku do pokutového území hostů nevymodlil za zákrok obránce penaltu, ale naopak žlutou kartu. O minutu později se za dvougólového střelce z Roudnice Veselého dostal na hřiště Bezděk. Ten, ač od nového kouče Purkarta nedostává zatím takový prostor, se coby správný žolíík odvděčil gólem. V 86. minutě jej vyslal na zteč Bauer, ´domažlický expres´ dal kličkou sbohem Hyskému a nádhernou střelu ála Falcao zatočil do branky – 2:0. V závěru ještě Strejc nahradil Leitla a domácí už zápas i dvouminutové nastavení zvládli bez úhony.

Jiskra Domažlice: Houdek – Jendruščák, Tesař, Bauer, Mandous – Leitl (88. Strejc), Kovařík, Javorský, Bárta (73. Braun) – Došlý, Veselý (84. Bezděk). Trenér: Stanislav Purkart.

FK Kunice: Šilhavý – Kopta, Hyský, Havlíček, Radoš – Koubek (54. Tafat, 74. Šilhan), Balšánek, Kordiak, Tenkl (77. Vilám) – Sklenář, Rejhon. Trenér: Zdeněk Hašek. Branky: 20. Bárta, 86. Bezděk. Diváků: 270 ŽK: 2:3. Rozhodčí: Benedikt, Štuk, Němec.