Trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart: „Vymyslet sestavu pro dnešní utkání nebylo těžké. Koho jsem měl k dispozici, ten nastoupil (smích). Ale teď vážně. Kvůli distanci a zraněním nám chyběli Mužík, Leitl, Bárta a Matas, takže nám trochu vázla souhra, ale nechtěli jsme ustoupit od naší hry a chtěli jsme nutit soupeře k chybám. To nám zpočátku moc nevycházelo, i kvůli množství nakopávaných balonů. Nakonec se nám povedlo skórovat a brzy přidat druhý gól. Druhý poločas už nabídl neurovnanou hru. Kladno potřebuje každý bod, má v sestavě mladé běhavé hráče, takže se tlačili do šancí, al e i my jsme měli příležitosti a k tomu i štěstí."

Záložník Jiskry Domažlice Martin Vísner: „Dnes to byl můj třetí start za A mužstvo, druhý ve třetí lize. Kdysi jsem dostal šanci od trenéra Žáka v pohárovém utkání proti Královu Dvoru. ČFL jsem okusil poprvé v Mladé Boleslavi, kde jsem nastoupil jen na moment. Myslím, že dnes jsme po první půli zaslouženě vedli, ve druhém poločasu byl soupeř více na míči, ale nedostal se do mnoha gólovek i díky tomu, že zahrál dobře Marek Bauer. Naskočit do rozehraného zápasu, navíc v době, kdy je tým pod tlakem, to je hodně o psychice. Byl jsem předtím trochu nervózní, ale jak jsem vběhl na hřiště, tak to ze mne spadlo. Trenér chtěl, abychom v útoku udrželi balon, což se povedlo, dokonce jsem se tam dostal do příležitosti, ale řešil jsem to nahrávkou, místo toho, abych byl soěčtější a zkusil zakončit. Třetí liga je něco, ale to bych musel víc trénovat, což kvůli škole v Plzni nejde."

Trenér SK Kladno Daniel Drahokoupil: „Do Domažlic jsme přijeli s cílem bodovat, protože nám to naše pozice v tabulce velí. Chtěli jsme po ztrátě míče udělat blok, abychom domácím zabránili v rychlé kombinaci, protože jsme věděli, jakou mají sílu, což dokázali v několika zápasech po sobě venku i doma. Jiskra hraje sympatický, ofenzivní a tvrdý fotbal, viděl jsem ji osobně v utkání s Českou Lípou, takže naši kluci o domácích věděli podrobně, kde a co který hráč hraje. My jsme vycházeli ze zhuštěného bloku, do kterého se stahoval jeden útočník, dobře jsme soupeře atakovali, což nám vycházelo skoro do třicáté minuty, jenže pak Tenkl chyboval, když šel do souboje ve snaze urazit balon, ale nechal jej nesmyslně spadnout a byla z toho branka. Vzápětí chyboval druhý bek Hofman, když dezorientovaný zahrál rukou. Tyto góly nás psychicky položily, protože prohrávat s Domažlicemi dva nula je těžké. Přesto jsme se pokusili o přestávce hráče vyburcovat, abychom do desáté minuty dali kontaktní branku. O to jsme se snažili i za cenu většího rizika vzadu, kdy jsme v závěru po střídání stáhli hru na tři beky a hráli na tři útočníky. Soupeř měl šance, protože jsme hráli na riziko, ale i on to měl vzadu trochu otevřené a dával nám možnosti, abychom tam chodili, bohužel jsme čtyři gólovky neproměnili, což přičítám tomu, že máme mladé hráče. Ale to není omluva, tohle je třetí liga a buď ji chci a můžu hrát nebo ne."

Útočník SK Kladno Tomáš Rouček: „Domažlice byly hratelný soupeř, určitě už jsme se už utkali s lepšími soupeři, bohužel jsme se ale dneska nevyvarovali osobních chyb v obraně. Chyběl nám důraz, domácí byli lepší v osobních soubojích." ⋌(tau)