Dvaačtyřicetiletý Michálkův nástupce sbíral po skončení hráčské kariéry trenérské zkušenosti u ligového dorostu Viktorie, poté vedl juniorku Plzně a druholigový Baník Sokolov. V poslední době působil v Chotíkově u týmu z krajského přeboru, se kterým na jaře ještě neprohrál a vytáhl ho do středu tabulky. 

Přes zranění z utkání s juniorkou Viktorie na prvním tréninku s novým koučem nechyběli Pavel Javorský ani Jiří Bárta, nebyl pouze Milan Braun, pro kterého přetržené vazy v kolenu znamenají stop zřejmě do konce sezony.  „Většinu kluků znám, i když ne všechny osobně. Kádr je vcelku široký, ještě bych chtěl přivést jednoho hráče, ale do pátku už moc času nezbývá,“ říká Purkart. Jinak podle není důvod něco zásadně měnit. „Tady to klapalo, pak se něco zadrhlo a je třeba to zase rozhýbat. Takový fotbal je, někdy přijde krize. S příchodem nového trenéra to může zase chytnout jiskru, motivaci mají i hráči, kteří třeba moc nehráli a tým se tím nastartuje.“

První změnou by měla být větší porce tréninků. „Uvidíme, jak to kluci zvládnou, přece jen každý z nich chodí do práce a mají toho dost. Takže budou týdny, kdy budou tréninky tři, ale bude dost týdnů, kdy se sejdeme čtyřikrát,“ míní kouč.

Po úvodním seznamovacím tréninku, kdy viděl poprvé svoje svěřence v akci, následovala včera příprava na mistrovský zápas v Karlových Varech. Další trénink prý čeká Michala Tesaře a spol. netradičně v sobotu. „Vary znám, působil jsem tam, znám jejich trenéra, takže vím, co asi budou hrát, a pokusíme se na ně připravit. Budeme chtít uspět,“ uvádí Purkart k nedělnímu utkání. Na podzim tehdy ještě rozjetá Jiskra porazila ´lázeňáky´ v domácím prostředí vysoko 5:1 a výhra tehdy nesla výrazný rukopis uznávaného taktika Michálka, který v pohárovém duelu Varů s Plzní vypozoroval slabinu v soupeřově obranné hře a dva z pěti gólů padly po situacích, které ´modrobílí´ v týdnu před zápasem nacvičovali. A to ještě rozhodčí třetí Matasův gól neuznali.

Purkart svým vystupováním na prvním tréninku nechal vzpomenout na Michálkova asistenta Zdeňka Bečku, který na podzim zamířil za trenérem Levým do Albánie. Patří k vyznavačům hry na dva útočníky, i když nevylučuje, že někdy bude Jiskra hrát pouze na jednoho. Zejména ´doma´ by se diváci měli dočkat ofenzivního pojetí.