Jiskra Domažlice – Králův Dvůr 0:1 (0:1)
Ve vyrovnaném úvodu zápasu se obě mužstva dostala k několika centrům před branky soupeře, ze kterých však vážnější nebezpečí nehrozilo. Prvního a jak se později ukázalo i jediného gólu, se diváci dočkali ve 14. minutě, kdy při ofenzívní akci domácích ztratil naivní kličkou míč Jendruščák, hosté šli z vlastní půle do brejku, míč zprava nacentroval Květoň na volného Toporčáka a jeho volej z hranice šestnáctky skončil za Houdkovými zády – 0:1. Jedinou odpovědí komplikovaně hrajících domácích byl rohový kop Mužíka ve 23. minutě, kdy po Bezděkově hlavičce vytlačil nedůraznou střelu nad břevno Mokrohajský. Fotbalovější hosté převyšovali domácí v pohybu, důrazu, přesnosti přihrávek a po 25 minutách postupně převzali iniciativu. Po půlhodině hry si se sraženou střelou hostujícího Michala Nováka poradil Houdek a o tři minuty později pronikl po levé straně Brusch, ale jeho střela skončila vedle vzdálenější tyče domácí branky. Ve 35. minutě si s tr. kopem téhož hostujícího hráče poradil domácí gólman a pět minut před obrátkou poslal odražený míč volejem z 18 metrů nad domažlickou branku Toporčák. Jedinou nadějnou akci domácích vypracoval ve 41. minutě Mužík, který obešel u rohového praporku dva protihráče, ale na jeho střílený centr před brankou nedosáhl Javorský. Když pak na druhé straně minul volej Jakuba Nováka z 25 metrů Houdkovu branku, šli do kabin zaslouženě spokojenější hosté, protože osamocený Kovařík na hrotu ani jeho spoluhráči branku ´cábelíků´ vážněji neohrozili.

Ve stejném duchu jako začátek zápasu se nesly i úvodní minuty druhé půle, do které domácí nastupovali s Veselým místo Kovaříka na hrotu. V poli se hrálo vyrovnaně, ale před brankami příliš vzruchu nebylo. Se stereotypními centry si obě obrany v klidu poradily nebo byli na svém místě brankáři. Na první střelu domácích došlo až v 52. minutě, kdy Mužíkův pokus srazili hosté na roh. O tři minuty později zamrazilo domácí, když po pravé straně pronikl Dochtor, ocitl se sám proti Houdkovi, ale jeho střela z úhlu skončila vedle vzdálenější tyče. Na bezkrevnou ofenzívu reagoval domácí trenér v 65. minutě, kdy vystřídal Bezděka Leitlem a Braun se posunul k Veselému na hrot. Změny se okamžitě projevily – Leitl několikrát zatáhl míč po pravé straně, ale centrované míče nacházely jen obsazené spoluhráče, kteří si pohybem málo hledali volné prostory. V 66. minutě se po Leitlově centru dostal ke střele volejem Braun, ale hosté stačili jeho projektil zblokovat a další centr srazili na roh. Ten v 67. minutě rozehrál zprava Mužík, před hostující brankou vznikl velký závar, ale ve spleti těl nestačil míč nikdo z domácích usměrnit. O minutu později zamířil Leitl kousek vedle levé Mokrohajského šibenice a v 71. minutě Veselého tečovanou střelu z 18 metrů hostující brankář kryl. Domácí trochu zapomněli na obranu a to se jim mohlo vymstít o dvě minuty později, kdy se po pravé straně probil Petr až před Houdka, ale ten jeho střelu ze 12 metrů reflexivně vyrazil na roh. Domácím nepomohl ani další závar před brankou Králova Dvora, a když se v 79. minutě opřel vší silou do voleje z šestnáctky Mužík, trefil jen tělo obětavě bránícího soupeře. Na porážce Jiskry už nic nezměnila vysoká střela Javorského, ani dalekonosný pokus Mužíka, či nepřesná hlavička Brauna v závěru zápasu.⋌ (vok)

Prezident Jiskry Jaroslav Ticháček: „Dnes jsme nefungovali jako tým, chybí nám elán z podzimu, kdy jsme šli do všeho na sto dvacet procent. Ukázalo se, že prohra minulý týden nebyla náhodná, protože soupeř dnes nic mimořádného nepředvedl, přesto jsme prohráli. V naší hře mi chyběl klid, více kombinace, u všeho jsme byli pozdě. Špatně zahráli střední záložníci, útok v první půli neexistoval, to se zlepšilo až příchodem Luďka Leitla. Na všech dvaadvaceti hráčích na hřišti bylo vidět, že jarní část sezony po zimní přípravě na umělkách teprve začíná. Byl to remízový duel.“

Trenér a prezident FK Králův Dvůr Miloslav Kučera: „Většinou hrajeme na tři obránce, ale dnes jsme nastupovali se čtyřmi, abychom přečkali úvodní tlak domácích, který se k mému překvapení nekonal. Domácí jsme vyjma jedné ošemetné situace do ničeho nepustili. Spoléhali jsme na brejky a jeden z nich nám vyšel. Minimálně další tři jsme měli dotáhnout do konce, ale to by zase nebyly takové emoce, což by mě nebavilo. I když to tady bývá hodně bouřlivé a na konci zase tekly nervy, když diváci začali po klucích házet kelímky a ti si to nenechali líbit, jezdíme sem rádi. Domažlicím přeji, faktem je, že mě dnes jejich hra zklamala. Nám tři body pomohou, ale myslel jsem, že k nim bude těžší cesta.“ ⋌(tau)

Jiskra Domažlice: Houdek – Jendruščák (81. Havlíček), Bauer, Braun, Mandous – Bezděk (65. Leitl), Matas, Mužík, Javorský, Bárta – Kovařík (46. Veselý). Trenér: Zdeněk Michálek.

FK Králův Dvůr: Mokrohajský – Petr, Fulín, Šilhavý, J. Novák – Květoň, Kobler, Toporčák (59. Frydrych), Brusch – Dochtor (79. Lobe Lobe Kevin), M. Novák (90. Gnenegbe Zady Moise). Trenér: Miloslav Kučera.

Branka: 14. Toporčák. Rozhodčí: Tereba, Kalenda, Moudrý. ŽK: 0:1. Delegát: Peteřík. Diváků: 350.