K nehodě, do níž se jeden z nejlepších gólmanů třetí ligy zapletl, došlo na výjezdu z Chotěšova do Domažlic. „Nějaký ´borec´ odbočoval bez blinkru, pán jedoucí za ním to musel zadupnout a my šli přes řídítka. Štepánka letěla o kus dál, na mě dopadla motorka vážící 220 kg," přibližuje gólman karambol.

Sám přitom hovoří o zázraku. „Až na pár popálenin a ´rozbité´ tělo jsem vyvázl bez zlomenin a nestalo se nám skoro nic. Byli jsme den na pozorování v nemocnici, v sobotu už jsme šli domů. Motorka je také takřka v pořádku, bratr na ní po nehodě odjel zpět do Plzně," říká Houdek.

Bral prášky na bolest a krém na popáleniny, ale v úterý s týmem už naplno trénoval. „Připravuji se na sobotní utkání. Trenér Purkart mi řekl, že jdu do brány, což určitě chci. Nemakal jsem celou přípravu, abych pustil místo v brance někomu jinému," zdůrazňuje.
Po nehodě jej podpořili spoluhráči, hodně pomohli rodiče a bratr s přítelkyní. „Také bych chtěl poděkovat tomu pánovi, který jel v autě před námi. Viník nehody sice ujel, ale on se o nás postaral, za což mu chci tímto poděkovat," vzkazuje mladík a zve všechny fanoušky z Domažlic a okolí na sobotní zápas: „Budeme vás potřebovat. Roudnice je těžký soupeř a my chceme konečně prolomit kletbu Chodských slavností."