SK Hlavice –Jiskra Domažlice A 1:7 (0:1)

Jiskra, přes vše výše uvedené, nejen splnila povinný úkol, ale při svém druhém nejdelším výjezdu jara sehrála zápas, který by si přál vidět každý fanda.

Na malém hřišti v Hlavici ještě ve čtvrtek ležel sníh, Domažlice se s těžkým terénem vyrovnaly a v duelu s posledním celkem tabulky šly do vedení. V 18. minutě dříč Bezděk přihrál Mužíkovi a ten vymetl šibenici domácí branky – 0:1. Domácí nastoupili se vším, co o den dříve nakoupili na Žižkově, ale hosté je předčili bojovností a k ničemu výraznému je v první půli nepustili. Ve druhém dějství šlo z jejich strany o exhibici.

V sestavě Jiskry se objevila nová tvář, horažďovický Karel Krejčí, který předtím hostoval v Písku. V jeho dresu dal ostatně Jiskře v závěru loňské sezony vyrovnávací gól na 1:1. „Karla jsme delší dobu sledovali, má zvýšit konkurenci v ofenzivě. Forma našich útočníků v poslední době nebyla valná. A hráči, které by nám jinak poskytla Viktoria Plzeň, jsou zranění," vysvětluje prezident klubu Jaroslav Ticháček příchod útočníka, který má pomoci ukončit gólový půst. A druhá půle na dalekém severu ukázala, že je to krok správným směrem.

Krejčímu sedla spolupráce s Mužíkem, který mu při jeho debutu nahrál v 55. a 64. minutě na dva góly, jimiž definitivně zlomil odpor domácích. Ještě předtím v 50. minutě se prosadil i Došlý. Dvakrát, v 68. a 80. minutě, skóroval i bělský tajfun v sestavě Chodů Jarina. Nahrával Došlý a jakjinak – Mužík. Domácí mezitím dosáhli čestného úspěchu, kdy v 75. minutě dával na 1:6 střídající Válek.

Punc nezapomenutelna ale duelu dodal náhradní gólman Domažlic Lorenc. Protože rezerva Jiskry kráčela ve stejný čas na popravu v Klatovech, přišla po dvou střídáních tři minuty před koncem řada i na něj, posledního na lavičce. Ze dvou dresů s dvacítkou na zádech tak oblékl ten pro hráče do pole. „Za stavu 1:1 bych nervózní byl, ale zápas už byl rozhodnutý. První kontakt s balonem mi nevyšel, hlavou jsem poslal míč do autu. Pak jsme ale vhazovali my, Petr Mužík prošel po straně až do vápna a zpětně nahrál na penaltu. Nabíhali jsme tam s Luďou Leitlem, ten mi míč nesobecky přenechal a já to v pádu napálil na bránu. Jestli měl můj protějšek v brance šanci to chytit nevím, protože přede mnou bylo plno hráčů. Že je tam, jsem ale hned poznal, všichni kluci na mě naskákali, radovali se, přes celé hřiště přiběhl i Dan Houdek," popisuje třiadvacetiletá brankářská dvojka. O třetiligové premiéře snil více než sezonu a půl, ale že dá během tří minut na hřišti gól, a bude mít tudíž stejnou úspěšnost, jako třeba František Dvořák, předčí vše. „Největší sranda je, že jsem to při rozcvičování Pavlovi Jarinovi a Luďovi Leitlovi říkal," směje se ´Franc´.

Po nedobrých výsledcích v obou úvodních domácích utkáních asi neměla židle pod koučem Jiskry standardní počet nohou, vedení týmu jelo do Hlavic s nožem na krku. Ač nelze vysokou výhru nad posledním celkem přeceňovat, snad už ´z jiskry zase vzejde plamen´. „Po nevydařených domácích zápasech jsem byl nervózní. Trochu jsme zamíchali sestavou, na stopera jsme stáhli Honzu Matase, Milan Braun zahrál dobře na postu defenzivního záložníka. První půle byla spíše boj, ve druhé jsme útočili na polovině, kde byl o něco lepší terén, a soupeřovu obranu kombinací rozebrali. Podali jsme bojovný a týmový výkon, jeden hrál za druhého, za což všem děkuji. Jde o naši první výhru na jaře, která jak doufám, bude odrazovým můstkem," hodnotí trenér Stanislav Purkart. „Věřím, že se teď situace malinko uklidní, tým se vzpamatuje. Kvalitu na to má," doplňuje jej Ticháček .

SK Hlavice: Kulhavý – Boček, Synek, Holík, Doležal, P. Kulhánek (69. Válek), Vytlačil, Benetka, Maňas, Šmigalovič, Havránek. Na střídání: Slabý, Zdražil, Sameš, M. Kulhánek, Zika. Trenér: Pavel Šafář.

J. Domažlice A: Houdek – Mandous, Bauer, Mužík, Krejčí (87. Lorenc), Braun, Bárta (79. Leitl), Bezděk (46. Jarina), Matas, Pyrka, Došlý. Trenér: Stanislav Purkart.

HR: Slavíček – Schröter, Staněk. ŽK: 0:1 (20. Braun). Branky: 75. Válek – 18. Mužík, 50. Došlý, 55. a 64. Krejčí, 68. a 80. Jarina, 90. Lorenc.