Domažlickým borcům se na jaře zatím nedaří, tři zápasy čekají na body. Přes střelecké trápení jsou ale pořád týmem s největším počtem nastřílených gólů v celé ČFL. „Prohrát v Pardubicích a v Ovčárech se může, k fotbalu nepatří jen výhry. Ale proti Královu Dvoru nebyl vidět výkon, což pro mne bylo největší zklamání. Mužstvo neprodalo, co v něm je. Za to, co jsme předvedli, jsem se musel stydět. Proto bych se chtěl všem divákům ještě jednou omluvit,“ vrací se prezident klubu Jaroslav Ticháček k minulým utkáním a k výkonům Jiskry na úvod odvetné části uvádí: „Faktem je, že jsme pořád nováčky v soutěži, ač si to po famózním podzimu málokdo připouští. Žádný soupeř už nás však nepodcení, všichni pamatují na výsledky, které Domažlice uhrály na podzim.“ 

Přesto se hlavně po ostudě s ´cábelíky´ s napětím čekalo na výsledky schůze vedení klubu. Ta trvala bez 15 minut pět hodin a je jasné, že pokuty trenérům i hráčům nebyly jediným, o čem se místy hodně bouřlivě jednalo. „Jsou věci, které není třeba ventilovat. Co říci mohu, je, že jsme se rozhodli udělit citelné pokuty všem bez výjimky. Nechceme tím nikoho deptat, ale vyburcovat. Je to pokus tým znovu nastartovat,“ vysvětluje Ticháček. Hodně se spekulovalo o tom, zda na podzim oslavovaný trenér Zdeněk Michálek ´přežije´. „Nechceme nikomu dávat nůž na krk a vnášet do týmu další nervozitu, ale je jasné, že jsou cíle, které mužstvo a realizační tým musí v nejbližší době splnit. Výsledky a hlavně předvedená hra budou rozhodující pro případné další kroky,“ dodává prezident domažlické kopané.

I když Jiskru čeká v dnešním 21. kole České fotbalové ligy těžký soupeř, který je v ´laufu´, derby by mohlo tápající tým znovu nastartovat. Trenér Michálek dostal podle všeho příkazem nasadit ofenzivnější sestavu. Má z čeho vybírat, slovy kolegů z Mělnického deníku byla v minulém utkání v Ovčárech na straně hostů k vidění snad nejdražší lavička v ČFL, když ji na začátku zahřívali Bezděk, Kovařík, Veselý, Došlý i Jendruščák. I z toho je patrné, že klíčovým hráčům zřejmě chybí forma a trenér zkouší různé varianty.

Pozitivní před dnešním utkáním je, že všichni hráči jsou co se týče zdraví v pořádku, v týdnu se poctivě trénovalo. „Soupeř je technicky i rychlostně vyspělý, trénuje každý den, někteří hráči i s A mužstvem. Už jsme se s nimi utkali v zimní přípravě, kdy jsme místy dost tvrdé utkání prohráli těsně 2:3. Oni jsou momentálně v lepší pohodě, mají na kontě dvě výhry, ale připravovali jsme se na ně a něco na ně zkusíme,“ slibuje zkušený taktik, jenž se podepsal mimo jiné pod vysokým vítězstvím Chodů v Plzni na podzim, ale i výhrami nad Karlovými Vary a Chomutovem, kdy vypozoroval slabiny ve hře soupeřů a hráči jeho pokyny do posledního písmene vyplnili. Podle jeho mínění se už tým zvedá. „V Ovčárech jsme ve druhé půli hráli dobře, možná lépe než ve většině zápasů na podzim. Chyběl tomu jen ten gól,“ tvrdí.

V obou kádrech jsou drobné změny oproti sestavám, které o sebe ´křísly´ na podzim. „Bohužel se nám zatím výsledkově nedaří. Herně jdeme pomalu nahoru, je to prostě fotbal. Nechci nás nějak omlouvat, tohle se prostě stává, že tým má špatnou nebo dobrou sérii výsledků. Určitě to nechce podléhat beznaději. Do téhle situace jsme se dostali sami a jen my se z ní musíme dostat, na nikoho jiného nemůžeme spoléhat," doufá zimní posila Jiskry Pavel Javorský, který by měl podle znalců na hřišti i v kabině nahradit ´kápa´ Martina Knakala, jenž na jaře pomáhá Mostu se záchranou ve druhé lize. „Většina kluků včetně mě Viktorií prošla, takže právě tímto zápasem chceme naši špatnou sérii přerušit. Když hrajete proti týmu, v němž jste působili, tak se chcete ukázat. Proto věřím, že se nám to dnes povede a tři body zůstanou doma. Juniorka Viktorie praktikuje úplně stejný styl jako ´áčko´, co se týče stylu i herního rozestavení. Nesmíme se podřídit jejich hře, ale hned od začátku diktovat tu naši hru,“ dodává persona kabiny Jiskry. 

Pro některé hráče bude mít duel s Viktorkou ještě větší náboj. „Na souboj s bráchou se moc těším, už jsme se hecovali během týdne. My potřebujeme bodovat, takže věřím, že u oběda budu já ten spokojenější,“ říká Martin Mandous, hráč s nejtvrdší střelou v sestavě modrobílých, jehož bratr Aleš za rezervu úřadujícího mistra Gambrinus ligy chytá.