MFK Chrudim – Jiskra Domažlice 3:2 (2:0)

Domácí fanoušky naladil hned v páté minutě lišák Vladyka. Nejprve zkoušel narazit míč do uličky Váchovi, ale když se nahrávka odrazila zpět k němu, tak před šestnáctkou obešel dva protihráče a levačkou se pohotově trefil do šibenice – 1:0. V 19. minutě Vladykovu přihrávku na malém čtverci minul Vácha a Dostálek následně mířil zblízka vedle. Uklidňující druhý gól přidal ve 26. minutě Vácha, když do sítě dopravil odraženou dalekonosnou střelu Vodrážky.

Jenže hned v úvodu druhé půle bylo po klidu. Po rozehraném trestném kopu ve 48. minutě se míč dostal k Malému, který prostřelil Mrázka – 2:1. V 62. minutě se ocitl ve velké šanci Vladyka, ale nestačil zakončit. O to více to chrudimské aktéry mrzelo o tři minuty později. Po rychlé kombinaci totiž srovnal skóre Došlý na 2:2. Naštěstí za dvě minuty utekl Dostálek a z jeho centru zvýšil Vladyka hlavou na 3:2. Kanonýr zápasu mohl završit svůj hattrick v 71. minutě, kdy brázdil pokutovým územím Jiskry jak se mu zachtělo, ale gól z toho bohužel nebyl. A tak se domácí na hřišti i v hledišti báli, jestli se nezopakuje jarní hororový scénář, kdy Domažlice vstřelily za poslední čtvrthodinku čtyři góly. Naštěstí se něco podobného neopakovalo, a tak důležité tři body zůstaly doma.

Podrobnosti a ohlasy z kabiny Jiskry v pondělním vydání Domažlického deníku!

Fakta – branky: 5. a 67. Vladyka, 26. Vcha – 48. Malý, 65. Došlý. Rozhodčí: Zadinová (Čáslav). ŽK: 1:5. Diváci: 340. Poločas: 2:0. MFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (80. Jarosz), Vodrážka, Mastík, Vladyka (87. Holub), Dostálek (89. Vágner) – Vácha. Jiskra Domažlice: Houdek – Strejc (64. Veselý), Růžička, Došlý, Bauer – Mužík, Sladký (78. Bláha), Bárta, Pyrka (87. Halili) – Malý, Dvořák.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „V první půlhodině jsme podali velmi dobrý výkon a zaslouženě vedli o dva góly. Bohužel jsme na začátku druhé půle neuhlídali soupeřovu rozehrávku trestného kopu a následně nevyužili velkou šanci na opětovné zvýšení náskoku. Domažlicím se podařilo srovnat a to už nás pomalu začal opouštět klid. Naštěstí se podruhé v zápase prosadil Vladyka a je jen škoda, že chvíli poté neupravil na 4:2. Takhle to byly nervy až do konce, ale výhra se počítá."