Po loňském otevření zimního stadionu se dnes nového stánku na Zadních Vinohradech dočkají také fotbalisté a jejich příznivci. Po střechu zaplněný stánek bude sledovat utkání mezi Chomutovem a pražskou Spartou. Ta přijede v plné síle, utkání pro její hráče bude generálkou před blížící se Gambrinus ligou. Ivan Horník se v rozhovoru o utkání rozpovídal, zhodnotil také nový stadion a přiblížil cíle chomutovských fotbalistů pro další sezónu.

Chomutov čeká otevření nového stadionu. Co na stánek říkáte?
Nový stadion je krásný. Je to skoro zázrak, že na takové louce dokáže vyrůst takový areál se zimním, letním i atletickým stadionem. Věřím, že se líbí i hráčům. Zbývá pouze doladit detaily, protože ještě není úplně dovybavený.

Jde o zásadní nedostatky?
Některé věci, které se týkají zázemí, se musí dochytat. Chybí regenerační linka a podobně. Nejspíše to finančně spadne na nás, což je značná investice. Momentálně nejsme schopni to sami řešit.

Slavnostní otevření je především akcí města. Podílel se na něm přesto klub organizačně?
Otevření pořádá město, takže na nás zbyla pouze sportovní část, tedy vše co se týče zápasu. Zajištění soupeře, rozhodčích a tak dále. Jsem rád, že se nám podařilo zlákat právě Spartu. Původně mělo být utkání její generálkou před evropskou soutěží, její start se ale po vyloučení Olomouce o týden posunul, takže půjde o poslední utkání před začátkem domácí ligy.

Je na hráčích vidět, že pro ně utkání bude opravdovým svátkem?
Svátek to bude pro celý Chomutov. Rozdíl mezi námi a soupeřem je obrovský. Oni již končí přípravu, byli na soustředění v Rakousku. My trénujeme teprve týden a ještě jsme nehráli ani zápas. Rozdíl bude v herní i fyzické připravenosti. Nehodláme proto příliš koukat na výsledek. Chceme, aby se diváci bavili a bylo to pěkné podívání. Zážitek to bude i pro nás.

Troufnete si tipnout výsledek utkání?
Jak jsem řekl, o výsledek podle mě tolik nejde. Chceme si zápas hlavně užít. Já budu spokojený, když zápas neskončí nějakým debaklem. Budu rád, když naopak dokážeme v určitých chvílích Spartu i potrápit a podaří se nám skórovat.

Měli hráči čas dostatečně se před utkáním seznámit s novým prostředím?
Čas nebyl, protože je stadion teprve v syrovém stavu. Včera jsme teprve měli první trénink, takže budeme mít se Spartou stejné podmínky.

Představí se v dresu Chomutova i nové tváře?
Nějaké hráče samozřejmě zkoušíme. Přestupový termín je ale teprve na začátku, tak nechci zacházet příliš do detailů. Testujeme ale hráče z Plzně či Sparty, máme nového trenéra a myslím, že celkový tréninkový proces se zlepší. Jednáme také s jedním klubem, který by mohl být jakousi naší farmou pro hráče, kteří se ještě neprosadí do našeho kádru. Ten by mohl vést odvolaný trenér Miroslav Pavlov. Doufám, že se nám podaří to dotáhnout do konce.

Směřují tyhle kroky k tomu, aby se klub již v následující sezóně pokusil o postup?
Máme určitý cíl, o postupu ale zatím mluvit nebudeme. V soutěži bude několik velmi silných mužstev. My se soustředíme na to, abychom pozvedli tu herní stránku. Budeme ale chtít hrát na špičce tabulky tak, abychom po podzimu neztráceli na nejlepší týmy.

Věříte, že díky utkání se Spartou a otevření nového stadionu se zvedne i zájem ze strany fanoušků? V posledních letech nebyly návštěvy na zápasech příliš vysoké…
Nemyslím si, že ta změna bude nějak radikální. Pro fanoušky bude zázemí rozhodně lepší, než na starém stadionu, myslím ale, že počet diváků se odvíjí spíše od výkonnosti. V Chomutově je sportem číslo jedna hokej a fotbal takovou oblibu nemá. Právě s hokejem bychom chtěli v budoucnu spolupracovat i v marketingové oblasti. Dovedu si představit fanouška, který půjde na fotbal a na stejnou vstupenku se dostane i na zimní stadion. To je ale vše zatím vzdálená budoucnost. Ze zkušeností vím, že lidi chodí, když se hraje dobrý fotbal. Proto se snažíme pozvednou sportovní stránku klubu.

Je jasné, co bude nyní se starým stadionem? Bude ho klub ještě využívat?
To je zatím všechno v jednání. My bychom chtěli, aby nám ještě sloužil jako tréninková plocha a to jak pro dospělé, tak pro mládež. Město má ale jiné záměry, přesto věřím, že nějaký čas ho ještě využívat budeme.