Ovčáry nechaly u posledního všechny body Loko Vltavín - Ovčáry

Loko Vltavín - Ovčáry Autor: Michal Káva

31.03.2012 23:46

Chomutov – Fotbalisté Ovčár podali v dalším kole ČFL na hřišti posledního Chomutova nesourodý výkon a přenechali tři body zachraňujícímu se soupeři. Ten se prezentoval velice dobrým fotbalem a po brankách Pavlíčka a Tomáše Smoly na jaře poprvé zvítězil.

Domácí tým se po dvou prohrách za sebou propadl až na samý chvost tabulky. Jedině plný bodový zisk ho mohl podržet nad hladinou sestupu. Chomutovští nastoupili do zápasu s velkým odhodláním zvítězit.

Naopak hosté ukolébáni třetím místem si byli až moc jisti bodovým ziskem. A to se jim stalo osudným. Hned ve druhé minutě měl velkou šanci Nádeníček, který si v zimní přípravě vyzkoušel dres Ovčár, ale zvolil až moc razantní zakončení a ze slušné pozice přestřelil.

To bylo pro hosty první, ale ne jediné velké varování. V 8. minutě měl další šanci Pavlíček, ale stejně jako Nádeníček mířil ve slibné pozici nad branku. O chvíli později se uvolnil Smola a ze sedmnácti metrů mířil lehce vedle.

Další nadějnou příležitost zahodil Nádeníček, který se probil do vápna s obráncem na zádech a v pádu zakončoval přes padajícího Straku, opět těsně vedle.

Ovčárští se v těchto horkých chvílích nezmohli na žádnou kombinaci a jediná nepřesná střela Hyky byla jen dílem náhody. První vážnější akci předvedli až ve 28. minutě, ale Glasnovič jen vyprášil rukavice brankáři Štěpničkovi.

Domácí se vytoužené trefy dočkali o minutu později. Nikým neatakovaný Kejha poslal centr do malého vápna, tam jej sice Straka stačil vyboxovat, ale nabíhající Pavlíček rychle zareagoval a v akrobatické pozici přesně zakončil – 1:0.

K vyrovnání měli hosté blízko v 35. minutě, ale Glasnovič místo přihrávky na volného Hyku zbrkle vystřelil jen do náruče Štěpničky. Ovčárští byli v prvním poločase takřka neškodní a na jejich omluvu svědčila skutečnost, že pro zranění v základní sestavě chyběli hned čtyři hráči (Ondrák, Maršner, Svoboda a Hašler) a na lavičce jen hráči s nedoléčeným zraněním.

Zlepšení ze strany Ovčár nepřišlo ani ve druhém poločase. Naopak hned po přestávce rozezvučel Nádeníček břevno. Další velkou šanci měl Chomutov v 52. minutě. Pavlíček sám běžel na bránu, ale trefil jen tyč.

Ovčárští marně bojovali s nadšeně hrajícím domácím týmem. Jeho hlad po druhé brance byl větší než jejich snaha o vyrovnání. V 65. minutě propadl míč mezi stoperskou dvojicí až k volnému Smolovi, a ten bez problémů prostřelil brankáře Straku – 2:0.

Do konce utkání se nic podstatného neudálo. Ovčáry se snažily, ale dneska jim střelecký prach zcela vyschnul. Chomutov se tak konečně mohl radovat z výhry a odpoutání se z poslední příčky.

FC Chomutov – Sokol Ovčáry 2:0 (1:0)
Branky: 29. Pavlíček, 64. T. Smola. Rozhodčí: Vlasjuk. ŽK: Müller (Ovčáry). Diváci: 225. Ovčáry: Straka – Chalupa, Studený, Horák, Viskup – Müller, Kadlec, Cigánek (67. Svoboda), Mareš, Glasnovič – Hyka (84. Kudela). Chomutov: Štěpnička – Kejha, Švec, Pikl, Franc – Smrž, Doksanský (78. Černý), Dubský, Pavlíček – T. Smola (90. Klimeš), Nádeníček (63. Gibala).