Chomutovští pokračovali v sobotním utkání v úspěšné jízdě. Spíše opatrné utkání rozhodl jediný gól Jana Hyneše z 33. minuty. Domácí mohli přidat i další branky, stejně jako v Plzni nebo Kunicích ale chybělo hráčům přesnější zakončení.

Po nepříliš pohledném začátku utkání se první šance dočkaly ochozy Letního stadionu až v 15. minutě. Pikl to zkoušel z přímého kopu z více jak dvaceti metrů. Zakroutil balon do šibenice, ale mladý dorostenec Horňáček jeho střelu zpacifikoval.

Obrannou hráz hostí se podařilo prolomit ve 33. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil na brankové čáře důrazný Hyneš. Gól se zrodil až po šestém rohovém kopu domácích. Aleš Pikl vyslal z levé strany míč, který propadl mezi hráči až k Hynešovi, který z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího brankáře. I přes rychlé protiútoky hostů se skóre před přestávkou nezměnilo.

A nezměnilo se ani po ní. Hosté hrozili z několika standardních situací, domácí obrana v čele s brankářem Štěpničkou ale jejich šance zlikvidovala. Největší vzrušení pak přinesl až samotný závěr zápasu. V 86. minutě gólman Horňáček zahrál smolně rukou za pokutovým územím a dostal rovnou červenou kartu. Vše to měl na svědomí dobře napadající Gibala.

Z následující standardky se Chomutov neprosadil, až do konce utkání ale držel jednobrankový náskok. Ten mohl ještě zvýšit Pavlíček, v jasné šanci ale vysoko přestřelil. Chomutov se tak po získání další tří bodů posunul již na patnáctou příčku tabulky.

Karlovy Vary tak stále čekají na první vstřelenou branku na hřišti soupeře. O bodovém zisku ani nemluvě. Nutno podotknout, že trenér Dreiseitl se musel obejít bez hráčů Sokolova, kteří ve stejnou dobu hráli své utkání ve Vlašimi. 

FC Chomutov - 1. FC Karlovy Vary 1:0 (1:0)

Branka: 33. Hyneš. Rozhodčí: Vnuk Svoboda, Ratajová.ŽK: 3:1 (75. Doksanský, 78. Pikl, 79. Švec 31. Šaloun). ČK:0:1 (86. Horňáček). Rozhodčí: Vnuk Svoboda, Ratajová. Diváci: 310.

Chomutov: Štěpnička - Franc, Pavlíček, Pikl, Doksanský (83. Kwame), Smrž, Kejha, Švec, Smola, Nádeníček (70. Gibala), Hyneš.

Karlovy Vary: Horňáček - Tichota, Staněk, Šaloun, Jankovský, Šmrha, Němec (63. Tuhela), Vu (86. Martinec), Bereczký, Nerad, Kouba.