Trenér A- mužstva Petr Silný zhodnotil uplynulý ročník takto: „Utekl nám začátek, to byl náš největší problém. Po osmi kolech jsme měli jen čtyři body. Kdybychom nasbírali o sedm nebo osm bodů víc, tak se pohybujeme kolem šestého místa. Po špatném začátku se vyměnil trenér, úvod jeho působení se povedl, protože jsme hned udělali nějaké body. Vyhráli jsme i venku po delším čase. Mančaft jsme chtěli v zimě konsolidovat, trochu se i obměnil, jak tady bývá zvykem. Myslím, že jsme šli letos více do kvality, co se týče hráčů. Začátek jara byl také slušný, ale pak jsme neustáli zápasy, které jsme měli vyhrát. K nim patří utkání v Letohradu (prohra 4:1), v Roudnici, i když v té době všechno vyhrávala, tak po výsledku 4:1 to byl rovněž špatný duel z naší strany. Body jsme dělali jenom doma, i když to bylo někdy také trápení, ale bodovali jsme. Pak přišly dva výbuchy s Chomutovem (prohra 0:5) a herní výbuch s Karlovými Vary (remíza 1:1). Pro mě bylo střetnutí s Vary daleko větší ostudou než s Chomutovem. Následně odešel trenér Šturma a my jsme od vedení klubu dostali úkol zachránit mančaft a z šesti kol jsme udělali třináct bodů. Konec sezóny byl z naší strany výborný."

Silný přechází z trenérské funkce na pozici sportovního manažera. Jaká bude jeho náplň práce? „Měl bych mít na starosti sportovní věci, co se týče A-týmu. Patří sem také komunikace s trenéry, obměna kádru a svým způsobem mám na starosti rovněž přerozdělování peněz. Kluci měli všechno v pořádku, takže tohle funguje. Jedná se o to, abychom A-tým měli pod dohledem a dobře zmapovaný a abychom měli i soupeře přečtené. Ke konci jsem objížděl zápasy, které jsme pak rozebírali, a vrátilo se nám to tím, že jsme udělali body a takticky zaskočili jeden za druhého."

Petr Silný působí v českolipském týmu už hodně dlouho, pomohl k postupu z krajského přeboru do divize a následně i do třetí ligy. Jak by bývalý stoper zhodnotil své hráčské působení v dresu Arsenalu? „Přišel jsem sem, když se tady hrál kraj. Zažil jsem tady dva postupy. Po půlroce jsme měli náskok dvou bodů a pak asi pět kol před koncem už jsme měli stoprocentní jistotu, že postoupíme do divize. Měli jsme dobře našlápnuto i v prvním roce v ČFL, kdy jsme po podzimu ztráceli šest bodů na vedoucí tým, což byl výborný vstup. Soutěž byla vyrovnaná. Pak jsme se dostali do hluchých míst, kdy jsme měli intervaly, že jsme nedokázali potvrdit vítězství venku a s tímto jsme se potýkali dlouhodobě. Nicméně zůstávám v klubu, což i kluci kvitují, protože máme mezi sebou výborné vztahy. Sice jsem hrál také v Liberci, ale už se spíš cítím jako Českolipák, tak i proto jsem se rozhodl, že tady budu dál pokračovat."

Co by Petr Silný vzkázal českolipským fanouškům? „Fanoušci jsou tady výborní. Já jsem zažil i dobu, kdy s námi jezdili na venkovní zápasy v divizi. Na tohle člověk vzpomíná nejvíc, protože v Liberci jsem tohle nezažil. Jezdili s námi také na poháry a rovněž během ČFL je tady určitá skupina lidí, kteří nás podporují, i když se nedaří. Já můžu fanouškům akorát poděkovat a doufám, že se s nimi budu nadále setkávat, protože ta atmosféru, kterou oni vytvářejí, je parádní. Ve chvíli, kdy vyhrajete, a jdete před fanoušky, tak si uvědomíte, že proto ten fotbal hrajete." Autor: Michal Šandor