Vedení fotbalového klubu ARSENAL Česká Lípa je podle klubového webu nespokojeno s tímto stavem. Pokud není skutečně politická vůle ze strany města, když musí přistoupit k takto razantním opatření, tak musí i klub přehodnotit strategii a přizpůsobit se této nepříjemné situaci. ,,Prakticky to znamená konec naší účasti v ČFL, neboť si nemůžeme dovolit pouštět se do nezodpovědného dobrodružství bez zajištěného financování, tuto zkušenost již předchozí klub v České Lípě zažil a nehodláme již ostudně opakovat situaci za doby pana Brümmera, jak připomenul jeden zastupitel města na zasedání, kde se jednalo o pomoci českolipskému fotbalu. V té době mecenáš zkrachoval a majoritním vlastníkem se stalo město Česká Lípa. Tento vlastník tři dny před zahájením soutěže odvolal A-tým z ČFL a to znamenalo prakticky konec kopané dospělých v okresním městě, neboť mužstvo nemohlo v ročníku z důvodu odhlášení v žádné soutěži startovat. To mělo za následek, že zde zůstala jen mládežnická kopaná," uvádí se dále na webu Arsenalu Česká Lípa.

Vedení klubu v čele s majitelem panem Jakoubkem se obrátilo na město Česká Lípa, aby dodrželo dohodnuté podpory a to nejen finanční, ale hlavně politické, což v dnešní době je pro chod klubu nutné. Ze strany města se toho nedostalo a tak se klub obrátil o pomoc na zastupitele města. Zasedání proběhlo 23. května. Zastupitele rozhodli na návrh pana Stejskala, aby se touto problematikou nejdříve zaobíral sportovní a finanční výbor a vše vrátilo na zastupitelstvo v červnu. Takže vznikla patová situace.

Klub se musí do poloviny června rozhodnout, zda přihlásí A-tým do ČFL, nebo se rozhodne o zařazení patrně do Krajského přeboru Libereckého kraje. Na zasedání zastupitelstva města se jasně vyjádřili někteří zastupitelé, že město Česká Lípa nemá zájem o podporu dospělého sportu, že se nechce podílet na nákladech spojených s dospělým sportem, tak jako v uplynulých čtyřech letech. Přitom převážná většina současných zastupitelů spolu s dalšími cca čtyřmi tisícovkami diváků se radovala z postupu do ČFL. ,,Do soutěže o kterou teď patrně nemají zájem. Vnímáme nelehkou situaci v ekonomice, stav veřejných rozpočtů, ale kvůli tomu rovnu likvidovat dospělý sport nám nepřipadá adekvátní, vzhledem k velikosti města a zejména tradici fotbalu v České Lípě," uvádí se dále.

Českolipský fotbal je tak znovu v ohrožení a záleží na zastupitelích, zda se v České Lípě bude hrát třetí liga a dospělácký fotbal.