Spartak Klenčí A – Sl. Koloveč B 1:1 (0:0) na PK 3:0
Úvod patřil domácím, kteří na soupeře vlétli a deset minut jej k ničemu nepustili. Jenže z tlaku nevytěžili nic víc než střelu v 11. minutě, s níž si brankář Fillinger poradil. Po čtvrthodině hry se hra vyrovnala, poté se osmělili hosté a začali dotírat na obranu Spartaku. Ve 22. minutě všem přihlížejícím zatrnulo. Kolovečský Souček postavou jako Leo Kweuke naskočil zády k brance na centr a ve vzduchu se tvrdě střetl s klenečským brankářem Sokolem, který rovněž není žádný drobeček. Výsledkem kolize obou mas ale byl naštěstí jen nekontrolovaný pád aktérů na zem a chvilkové potíže s dechem.

Na první výrazné ohrožení branky došlo po půlhodině hry. Domácí zadák Vejmelka nezasáhl dobře míč při dlouhém křižném centru mířícím na Homolku a kolovečský útočník se ocitl tváří v tvář Sokolovi, jenže ten efektním zákrokem vyrazil a následnou dorážku obrana zblokovala. S blížícím se koncem poločasu už byli hosté ve hře lepší a po zbytečném faulu Vejmelky na hranici velkého vápna získali dobrou pozici při trestném kopu, ale to by Souček musel mířit lépe.

S nástupem druhého dějství zazlobili domácí. Hojda hodil dlouhý aut, který se po prodloužení dostal k Housarovi, ale jeho pohotové zakončení Fillinger lapil. Poprvé se skóre měnilo v 53. minutě. Hromník, do té doby nejlepší hráč Klenčí, získal při útoku hostů poblíž vlastního pokutového území míč, mrštně jej vyvezl středem pole a následně vyslal do brejku Čecha, který z úhlu propálil střelou po zemi na vzdálenější tyč kolovečského brankáře – 1:0.

Avšak zanedlouho přišla fatální chyba Vejmelky, který coby držitel už jedné žluté karty uprostřed hřiště zataháním otestoval pevnost dresu hráče soupeře, za což ´vyfasoval´ žlutou kartu do páru a na zbývající půlhodinu oslabil tým. O čtyři minuty domácí podržel Sokol, když reflexivně zasáhl při Řezníčkově nečekané malé domů hlavou. V těchto chvílích se hrálo na polovině Kolovče jen sporadicky, domácí se bránili, seč jim síly stačily, takže na hrotu zůstával jen ´ztracený´ Čech. Přišlo, co přijít muselo. Zprava pronikl do vápna Šlajs, nahrál zpět Perglovi a ten i přes skrumáž dokázal míč usměrnit do sítě – 1:1.

Se zbývající čtvrthodinkou přibylo emocí i tvrdých střetů, nastalo dokonce i něco, co by stávat nemělo. Po přerušení hry měli hosté sportovně vrátit soupeři míč, ale učili to tak ´chytře´, že z toho téměř založili nečekaný útok a jen včasný odkop Sokola zabránil gólu. Poslední šanci měli domácí minutu před koncem zápasu. Vladimír Čech poslal centr do vápna, jenže Housar číhající na penaltě netrefil balon a dobíhající Čechův mladší bratr Vojtěch už míč nestihl na hrací ploše a tak utkání dospělo k penaltovému rozstřelu.

Kolovečtí Souček s Šlajsem mířili nad branku a Duchoně Sokol vychytal, za Klenčí bezpečně proměnili Hromník, Čech a téměř neomylný exekutor Psutka. Klenčí získalo druhý bodík a vrátilo svému soupeři prohru s podzimního duelu, kdy byl na penalty úspěšnější Koloveč.⋌(mal)

Nový trenér Klenčí Pavel Smazal při svém debutu na lavičce shrnul zápas slovy: „Věřím, že kdybychom hráli v plném počtu celý zápas, vyhráli bychom v normální hrací době. To vyloučení mě mrzí, i když jsem hráče na takové situace před zápasem upozorňoval. Pak jsme se dostali pod tlak, ale kluci to zvládli velmi dobře, hráli poctivě zezadu. Myslím, že to bylo maximum, co jsme mohli uhrát, což je výborné pro dobrý start do nové půlky sezony."

Klenčí A: Sokol J. – Vejmelka, Sokol P., Osvald, Řezníček – Hula, Housar, Toth (Čech Voj.), Hromník, Hojda (Psutka) – Čech V. Trenér: Pavel Smazal.
Koloveč B: Fillinger – Šlajs F., Tomášek, Kufner, Mastný – Rejthar, Šlajs T. (Kadlec), Duchoň, Souček – Pergl, Homolka.Trenér: Petr Bílek.