Kádr Chomutova zůstal stejný jako na jaře. Odešel jen Leibl do Ústí a smlouvu neprodloužili Kaplan s Herákem. Z posil stojí za zmínku především levonohý čaroděj ze zálohy Nečas, odchovanec 1. FC Slovácko, který tři roky hrál v Řecku za třetiligový Rodos, v útoku pak Roubal, bývalý spoluhráč Kovaříka z Chrástu, který přichází z Žižkova. Na hostování z Teplic přišli Česlák a Pavlíček. K oporám týmu ze severozápadu Čech patří ex-ligisté Pikl (Blšany, Ostrava, Teplice), plzeňský rodák Tafat (Slavia), Ghaňan Kwame a slovenský světoběžník Klimpl.

Chomutovští minulou neděli po hodině hry ztratili zápas v Převýšově, přitom byli lepší a od 9. minuty vedli gólem Dolejšky. V 62. minutě ale po hrubé chybě inkasovali. „Byla to nepovedená malá domů, gólman pak musel ven z brány, aby míč před dobíhajícím útočníkem odehrál skluzem, jenže trefil balon do Dvořáka a ten mu to vrátil do brány," přibližuje zlomový moment zápasu skaut Jiskry Jiří Stříbrný. O deset minut později hosté podle něj znovu chybovali a gólem z brejku zápas ztratili. Potřetí inkasovali v samém závěru, to už hráli otevřenou hru na tři obránce. Proti Převýšovu nastoupil Chomutov v sestavě se Zaťkem v brance, Dolejškou, Hynešem, Klimplem a Vaitem (75. Roubal) v obraně. V záloze hráli Kwame, Klimeš, Česlák (55. Szmek), Pikl (67. Kodeš) a Nečas a na hrotu Tafat. „Chomutov bude silný soupeř, nebezpečný při standardkách. Kdyby proměnil šance a neudělal dvě chyby, zápas v Převýšově by asi zvládl. Tafat a Kwame byli výborní, dobrý byl i Zaťko v bráně. Na mužstvu je vidět práce trenéra Roberta Vágnera, jako bývalý útočník zřejmě mužstvu ordinuje ofenzivní pojetí hry. Útočný fotbal vyznává i trenér Jiskry Purkart, takže by sobotní zápas mohl být zajímavý," míní Stříbrný.

Domažlice, které se rozhodly odvolat proti patnáctitisícové pokutě udělené za chování trenéra vykázaného na tribunu v zápase s Roudnicí, nemohou počítat s Adamem Beránkem. Ten za jinou barvu elasťáků a faul dostal žluté karty a bude stát jeden zápas. Až ve středu přišel poprvé na trénink Jiří Bárta, kterého v zápase s Roudnicí ´nakopali´. „Jirka to opatrně zkouší, uvidíme, jak na tom bude. Otazník visí i nad Martinem Knakalem, který v sobotu musel střídat kvůli natrženému lýtkovému svalu," vypočítává kouč Jiskry šrámy z prvního ´mistráku´. Toho čeká zápas zajímavý i tím, že soupeře vede jeho bývalý asistent a kamarád Robert Vágner. „S Robertem jsme sice kamarádi, v tomhle případě jde ale všechno stranou, hlavní jsou body a předvedená hra. Chceme bodovat, důležité bude důrazem udržet střed hřiště, tam jsme minule nestačili, a pak ubránit standardky, které Pikl rozehrává stejně dobře jako u nás Petr Mužík. Ne nadarmo hrál ligu," dodává Purkart.

Jarní zápas Jiskry v Chomutově skončil prohrou Chodů 1:2, když Mužík překonal brankáře Zaťka po dlouhých 476 minutách. Dosavadní zápasová bilance Jiskry s Chomutovem v ČFL je proto zatím pasivní (12.11.2011 Domažlice – Chomutov 4:1, 09.06.2012 Chomutov – Domažlice 1:0 a 24.11.2012 16. kolo Domažlice – Chomutov 2:2).

„Chtěli bychom bodovat, předvést kvalitní fotbal a hrou bavit diváky," řekl o sobotním utkání chomutovský brankář a sportovní manažer Radek Zaťko. Obránce Jan Hyneš si taky dobře uvědomuje důležitost dobrého vstupu do sezony, i když po Domažlicích čekají chomutovské další silné týmy. „V prvních kolech si zahrajeme s aspiranty na postup jako jsou Domažlice, Kolín a Chrudim. Los je opravdu těžký. Nejdůležitější ale bude chytit začátek, protože pak by se to strašně těžce dohánělo," řekla pro klubový web opora zadních řad Chomutova.

Novinkou oproti minulé sezoně je na stadionu na Zadních Vinohradech zavedení vstupného. Vstup na hlavní tribunu bude stát 30,- Kč, na ostatní tribuny bude za 20,- Kč. Utkání začíná v sobotu 17. srpna v 10:15 hodin.