Jiskra Domažlice - Doubravka 2:2 (1:1)

Trenéři domáciho celku se museli obejít bez zraněného útočníka Tomáše Bahledy (výron) a druhého gólmana Lukáše Freie (natažený úpon). Od začátku nastoupili útočník Mašek a záložník Černý. Úvod zápasu patřil domácím, kteří se tlačili dopředu. Doubravka spoléhala na zabezpečenou obranu a na rychlé brejky.

V 11. minutě zahrával Mužík roh a brankář Kunc ho musel boxovat. O čtyři minuty později rozehráli trestný kop Mužík s Bártou, ten nacentroval před branku, kde Bublík jen o kousek minul pravou tyč. Skóre se měnilo na druhé straně. Senco podniklo rychlý brejk a na jeho konci po centru Duchka z levé strany si naběhl nepokrytý Švec a střelou poprvé rozjásal doubravecké fanoušky – 0:1.

Jiskra o dvě minuty později odpověděla krásným Mužíkovým přímým kopem, který ze 17 metrů vymetl levou šibenici branky Senca – 1:1. Poté měl šanci domácí Bárta a následně podržel Jiskru Mleziva, když nohama vyrazil nebezpečnou střelu Došlého. Stav se mohl měnit ve 32. minutě, kdy Černý vysunul Maška a jeho střelu vykopával z brankové čáry Král na roh. Po rohu Leitla střílel Bárta nad branku.

Ve druhém poločase se obraz hry neměnil. V 53. minutě zahrával ostrý roh Leitl a před gólmanem se nejlépe orientoval Bublík a bylo to 2:1. Bohužel domácí se z vedení neradovali dlouho. Z následného protiútoku využil nedorozumění Bublíka s Mlezivou opět Švec – 2:2. O pět minut později střílel před vápnem nebezpečně Cihlář. Domácí byli aktivní, ale střela Leitla změnu skóre nepřinesla.

Velké štěstí měl v 77. minutě hostující gólman Kunc, protože výborně hrající Mužík z 25 metrů trefil z přímého kopu pravou tyč. Další velkou šanci měli domácí v 87. minutě, když Bárta zatáhl míč po levé straně, našel nabíhajícího Leitla, a ten nadvakrát nepřekonal vybíhajícího Kunce a dorážku Huliny obránci zblokovali. Rozhodčí Čížek nastavil pět minut, v nichž se ještě do šance dostal Leitl, ale konečné skóre se neměnilo.

V tabulce oba soupeři zůstali na svých pozicích. Domažlice čeká příští neděli dvanáctý tým tabulky, SK Benešov. „Jsem rád, že si z Domažlic vezeme velmi cenný bod. Bylo to bojovné utkání, ne moc kvalitní. Moje mužstvo předvádí lepší fotbal, ale tady v Domažlicích se hrát nedalo. Ať si to každý přebere, jak chce,“ uvedl po utkání trenér Doubravky Karel Krejčí.

Výkon Jiskry zhodnotil její prezident Jaroslav Ticháček. „Je to další utkání, které jsme smolně ztratili. Nemůžu upřít hráčům bojovnost, ale chybí nám kvalita směrem dopředu. Moc se nadřeme na šance a když se do nich dostaneme, tak je těžko proměňujeme. Za pochvalu stojí to, že jsme obrátili nepříznivý stav na 2:1. Obě branky padly ze standardních situací, bohužel ze hry se nám branku už delší dobu střelit nepodařilo. Chybí nám potřebný klid při proměňování šancí.“ Ticháček okomentoval i výkon soupeře. „Hosté se soustředili na získání bodu. Zbytečně nervózně a negativně reagovali na každé přerušení hry. Ničím mě nepřekvapili, ve hře uplatňovali nešvar českého fotbalu, což je zdržování, polehávání na hřišti.“