Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

ČFL: Neuznaný gól a břevno v Písku bylo málo

Písek - V minulých třech zápasech získali písečtí fotbalisté pouze bod, a tak proti lídrovi ČFL, který na podzim ještě neprohrál, nastoupili s odhodlnáním co nejvíce ho potrápit a pokusit se nad ním zvítězit. Zůstalo však jen u přání.

10.11.2011

Třetiligoví fotbalisté FC Písek sehrají v sobotu důležitý domácí zápas s lídrem soutěže, týmem Chrudimi. Na snímku z utkání Písek - Karlovy Vary uniká domácí kapitán Jan Zušťák (vlevo) hostujícímu Vondráčkovi. Foto: František Panec

FC Písek - MFK Chrudim 0:2 (0:2)
Začátek střetnutí byl hodně neurovnaný a míč se po nepřesných přihrávkách na obou stranách často nacházel mimo hrací plochu. Od 5. minuty se domácí stále více tlačili dopředu, ale do vyložené šance je obrana soupeře nepustila. V 8. min. domácí Holub tvrdě fauloval na polovině hřiště unikajícího Dostálka a byl velice rád, že rozhodčí nesáhl ani po žluté kartě.

Písečtí lákali hostující hráče na svou polovinu, aby pak rychlým přenesením míče před jejich šestnáctku na útočníky Zušťáka a Malého se pokusili ohrozit Mrázkovu branku, ale centry či nahrávky nenacházely své adresáty. V 19. minutě tečovanou střelu Šlehófera chrudimský brankář chytil.

Za minutu po Štrajtem rozehraném rohovém kopu střílel Holub, ale Mrázek byl opět na místě. Ve 23. min. po rohu hostí vyrazil domácí gólman Pešula střelu Váchy na další roh. Ve 26. min. přišel ze strany lídra první úder: písecká obrana byla po závaru před vlastní brankou hodně nedůrazná a Vácha pohotovou ranou otevřel skóre 0:1.

Ve 28. min. dostal domácí kapitán Zušťák přesný pas do běhu, ale nestačil akci zakončit, když brankář Mrázek byl o zlomek rychlejší a v pádu balon chytil. V dalších minutách hosté dobře kombinovali a domácí hráči jen odráželi jejich ataky. Ve 34. min. slibnou akci píseckého týmu zakončil vydařenou střelou Kubiš, ale chrudimský brankář byl opět na správném místě. Ve 35. min. krásný centr Štrajta zleva prodloužil Zušťák a Mrázek míč pohotově kryl. Za minutu se opět měnilo skóre, jenomže na druhé straně. Domácí obrana opět byla málo důrazná a Hauf zvýšil na 0:2 pro Chrudim. Písečtí pak zkoušeli ohrozit soupeřovu branku po centrech do velkého vápna, ale marně.

Do druhého poločasu nastoupil v domácím týmu Šlajs, který vystřídal Šlehófera. V 53. min. střílel Kučera zblízka nad Mrázkovu branku. V 57. min. vstřelili domácí gól, který však rozhodčí neuznal pro faul píseckého hráče, protesty Zušťáka a Pastyrika byly zbytečné, hosté i nadále vedli o dvě branky.

Když se Jihočeši nadechovali k tlaku, ze kterého chtěli vstřelit kontaktní gól, srazilo je do kolen vyloučení Štrajta v 66. min., který tvrdě fauloval chrudimského hráče na polovině hřiště.

Hosté si v přesilovce vypracovali několik velmi slibných šancí ke skórování, ale buďto stříleli mimo branku, anebo je vychytal gólman Vít Pešula.

V již nastaveném čase zahrávali domácí rohový kop a Klavíkova hlavička skončila na břevně soupeřovy branky. Poté rozhodčí zápas ukončil.

CO NA TO TRENÉR

Trenér píseckého mužstva Karel Musil po zápase příliš spokojen nebyl: „O výsledku rozhodl první poločas a hlavně hra ve středu hřiště. Celý týden jsme se připravovali na přechodovou fázi soupeře, jak důsledně pokrývat jeho hráče a přecházet do brejkových situací, bohužel situace, po kterých jsme inkasovali oba góly, jsme absolutně nezvládli. a soupeř nás za to potrestal.“

Neznámý zloděj vyloupil garáž a z auta ukradl baterii

Domažlice – Trestných činů krádež a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel během uplynulých dvou týdnů v Domažlicích.

Naši prvňáci ze ZŠ Všeruby

Domažlicko - Ve středu 18. října najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ Všeruby. Nezapomeňte si koupit noviny.

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška

Pec pod Čerchovem – Před 80 lety zemřel spisovatel Prof. Phil. Dr. Jan František Hruška, rodák z Peci pod Čerchovem Zemřel 17. října 1937 ve svém bytě v Plzni na následky mozkové mrtvice, která ho postihla předešlého dne.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.