Královec v pozici hlavního arbitra odřídil se svými kolegy z Čech, asistenty Martinem Wilczekem a Miroslavem Zlámalem, zápasy Konga se Severní Koreou (1:1) a Jamajky s Argentinou (1:2) ve skupinách, dále pak osmifinále mezi Brazílií a Ekvádorem (2:0) a čtvrtfinálovou bitvu Německa s Anglií (3:2). Právě herní styl mladých Brazilců a Němců Královce zaujal. „Oba celky předváděly hru založenou na fyzické vytrvalosti a rychlosti, k tomu přidaly výbornou techniku a bojovnost,“ přibližuje.

Rozhodčí hned po příletu do dějiště šampionátu absolvovali čtyřdenní teoretickou přípravu, poté je čekaly fyzické prověrky. Hrálo se na stadionech v nadmořské výšce okolo 2 400 metrů, což činilo fotbalistům z Evropy potíže. „I pro mě znamenala taková výška v počátečních fázích turnaje problémy s dýcháním,“ přiznává Královec.

Mexiko v průběhu šampionátu potvrzovalo pověst fotbalového národa. „Hrálo se na nádherných stadionech, kde panovala skvělá atmosféra. Lidé tam fotbalem žijí. Ve čtvrtfinále jeden poločas fandili Němcům, druhý Angličanům,“ vzpomíná domažlický rozhodčí. Zápasy výběrů sedmnáctiletých sledovalo v průměru asi 22 tisíc diváků. Na finále na legendární Estadio Azteca v Mexiko City mezi domácím výběrem a týmem Uruguaye, jež skončilo vítězstvím Mexika 2:0, přišlo na české poměry neuvěřitelných 98 tisíc (!) fanoušků.

Pro českého top rozhodčího znamená účast na mistrovství světa sedmnáctiletých další motivaci. Vždyť Angličan Howard Melton Webb, který vloni odřídil finále mistrovství světa dospělých v Jihoafrické republice, si uznání vydobyl právě na jednom z předešlých šampionátů sedmnáctek. „Z hodnocení vím, že jsem se v zápasech nedopustil žádných hrubých chyb,“ dodává Královec o dosavadním vrcholu své kariéry. Předtím se jako rozhodčí zúčastnil Mistrovství Evropy U 17 v Itálii v roce 2005 a U 19 v roce 2008 v Rakousku.