Zlomenina kotníku s podezřením na přetrhané vazy jej přitom měla vyřadit na celé jaro. „Po dvou měsících, kdy jsem nosil sádru, jsem opatrně zkusil jízdu na kole a lehčí výběhy. Pak jsem začal chodit na tréninky, nejprve jako divák, později jsem absolvoval lehčí přípravu," vzpomíná hráč s divizními zkušenostmi na chvíle, kdy mu společnost dělaly francouzské hole.

Před třemi týdny se Vojtěch na zkoušku postavil do branky béčka proti Újezdu, uplynulou sobotu proti Poděvousům dokonce vychytal svoji první nulu v životě. A o den později nastoupil v sestavě A mužstva proti Nýřanům, lídru tabulky I. B třídy. „Mrzí mě, že jsme prohráli, protože na bod jsme měli. Sám se sebou jsem však spokojen. Šel jsem do toho s tím, že odehraji poločas, ale vydržel jsem celý zápas. Na kotník jsem nějak zvlášť nemyslel, až po utkání mě to pobolívalo, ale to je asi normální," líčí svoje pocity.

Co se týče své účasti v chodském derby, on sám je zatím opatrný a vše nechává na pocitech z tréninku a také na domluvě s ´trendou´. Klenečtí si nejspíše před nedělí mohou zhluboka oddychnout. Mají Mifka, který v loňské sezoně zápas velkých rivalů rozhodl a podle všeho jej proti Postřekovu nebudou váhat použít. „Naplno jsem ještě netrénoval. Spíše jsem dělal cviky, které mě neomezují a nebolí. Na síle a výbušnosti musím hodně zapracovat," krotí nadšení fans obávaná ´desítka´. A vlastně i ´jednička´, protože když jej prý povolá manažer B mužstva Miroslav ´Redknapp´ Novák do branky, nominaci neodmítne. ⋌(mal)