Ten odehráli na palubovce plzeňské Lokomotivy, na které se střetli s domácí Plzní a Karlovými Vary. S oběma soupeři sehráli svěřenci Václava Cihly mladšího více než vyrovnanou partii, doplatili však na ´zahozené´ šance a domů se vrátili bez zisku bodu.


FbC Domažlice - Karlovy Vary
4:5
Mladí hráči Domažlic dvakrát vedli zásluhou Macka, který pokaždé skóroval v početní výhodě. Karlovy Vary však vždy srovnaly a šly do vedení. „Hra Varů se mi nelíbila, účelově si pomáhali ´nefér´ prostředky (simulování). My jsme inkasovali branky po nedůrazné hře v našem brankovišti, navíc jsme hráli hodně zbytečných oslabení. K tomu všemu ještě časoměřiči měli v časech trestů zmatek,“ vrací se k utkání trenér domažlických starších žáků Václav Cihla mladší.

Za stavu 2:3 se Domažličané přesto nevzdávali a Jakub Kulhánek srovnal na 3:3. Vzápětí soupeř odskočil na dva góly. Osm vteřin před závěrečným klaksonem Jakub Kulhánek snížil při power-play na 4:5, ale Vary si již vítězství vzít nenechaly.


FbC Domažlice - Plzeň
2:4

V poklidném zápase se domažličtí florbalisté ujali brzkého vedení, když se trefil Jakub Kulhánek. Plzeň poté srovnala, ale následně po Mackově přihrávce zvýšil na 2:1 krásnou střelou z obrany Kubica. Žákům Domažlic vzhledem k oslabené sestavě postupně docházely síly, čehož Plzeň využila a třemi góly rozhodla o výhře. Domažličané si sice ještě vytvořili několik vyslovených „tutovek“, ovšem bez úspěchu.

„Myslím si, že jsme hráli docela dobře. Musíme si však víc obsazovat hráče, hodně si je hlídat a také zlepšit zakončení. Výborně jsme si nahrávali a vytvářeli si tak šance. Škoda, že jsme jich víc neproměnili. Na druhé straně nás i přes inkasované góly podržel brankář Rudolf Kortus,“ zhodnotil vystoupení starších žáků v Plzni Robert Kubica, který poprvé navlékl na ruku kapitánskou pásku.