V sobotu 9. srpna se tým Staňkova po roce působení v I.A třídě znovu představil v krajském přeboru.

V základní sestavě týmu z domažlického okresu se objevily hned čtyři letní posily - brankář Kosť, záložníci Šobr s Kohoutem a útočník Kubica. Drobná nesehranost mezi hráči byla na travnatém povrchu znát. Staňkov chtěl z pozice outsidera soupeře zlobit a do utkání vstoupil velmi aktivně. Hra byla vyrovnaná, plná ostrých soubojů a pohledných kombinací na obou stranách.

V 15. minutě se snažil o útočnou rozehrávku hostující obránce Hrach, ale jeho pokus zachytili domácí. Z následného protiútoku se ke střele dostal Spal z Manětína a jeho tečovaný pokus zapadl do branky hostů. Krátce nato měl příležitost k vyrovnání Radek Šobr, jeho pokus hlavou však vyrazil brankář domácích na roh.

V zápase začínal získávat na vrch Manětín. Jeho hráči byli velmi dobře technicky vybaveni a rychlou kombinací se dostávali k brance hostů. Žádnou velkou příležitost si však Manětínští nevytvořili a z gólu se mohl překvapivě radovat Staňkov. Po nádherné Kubicově přihrávce za obranu se dostal k zakončení Janka. Jeho střela však minula branku o několik centimetrů.

V 38. minutě se prosadil hostující Trhlík, slabší levou nohou však rozvlnil pouze síť za brankou domácích. Staňkovští však nechávali tým domácích kombinovat ve středu hřiště a museli se do konce poločasu spíše bránit manětínšté ofenzivě. Do konce poločasu se už ale ani jeden tým k žádné šanci nedostal.

Do druhého dějství zápasu vstoupili hráči Staňkova výrazně aktivněji. Začali si vytvářet převahu ve středu hřiště a tým domácích nepustili do žádné příležitosti. V 50. minutě poslal trenér Staňkova Libor Kazda na zelený trávník další letní posilu – záložníka Panušku. Tento hráč vystřídal méně aktivního Kohouta a staňkovskou hru po svém příchodu ještě více oživil.

V 63. minutě zůstal po hlavičkovém souboji na trávníku ležet záložník Staňkova Šobr. Ukázalo se, že má tržnou ránu na hlavě a musel být tedy vystřídán útočníkem Štefflem. Staňkovští i nadále měli převahu. Po akci aktivního Kubici se do gólové příležitosti málem dostal Trhlík, ale míč mu z hlavy ukradl brankář domácích.

Hráči Manětína chtěli však ještě zvýšit skóre, ale jejich střelecké pokusy buď zblokovala pozorná obrana Staňkova, nebo postrádaly potřebnou přesnost. Z jednoho protiútoku se málem do velké šance dostal útočník domácích. 150 fanoušků domácích však zchladil výborným obraným zákrokem Ondřej Bauer.

Deset minut před koncem utkání se útočník hostů Šteffl dostal do slibného zakončení. Po centru Janky si zpracoval míč na prsa a chtěl ho z první napálit do branky domácího brankáře. Střela mu však ideálně nesedla a míč skončil mimo hřiště i branku Manětína. Do konce zápasu se už žádná výrazná akce neodehrála. První body v novém ročníku si tedy připsal tým ze severu plzeňského kraje. Hosté ze Staňkova by si ovšem za svůj bojovný výkon minimálně bod zasloužili.

Sestava Staňkova: Kosť – Hrach, Bauer, Dolejš, Bozděch – Šobr (63. Šteffl), Poslední, Kohout (50. Panuška), Janka – Trhlík, Kubica

Autor: DENÍK/Martin Steinbach