V dalším kole fotbalové II. třídy domažlického okresu zavítalo mužstvo 1.FC Horšovský Týn na půdu vedoucího celku. Málokterý pozorovatel a člověk znalý fotbalu by si připustil něco jiného než výhru domácího celku.
Opak byl ale pravdou, narůstající forma hostujícího celku s občasnými výkyvy se potvrdila. Horšovskotýnští nepustili domácí do žádné větší šance, sami naopak si mnoho šancí vytvořili. Zužitkovali však pouze dvě. To když se dvěma nádhernými góly v utkání blýskl Petr Anderle.

Krchleby - 1.FC Horšovský Týn
0:2 (0:1)

Obě mužstva vstoupila do utkání s velkým nasazením, avšak se snahou vyvarovat se chyb v defenzivní činnosti. Úvod utkání přinesl divákům vyrovnanou hru, postupně však hosté začali domácí pomalu přehrávat. Do větší šance se dostali postupně Anderle, M. Vachtl a poté i Petr Vachtl, který dvakrát přestřelil. Domácí občas zahrozili, ale dál než před šestnáctku je hostující defenzíva nepustila.
V polovině poločasu si to namířil do vápna domácí útočník, avšak horšovskotýnský Volf jej před střelou nádherně připravil o míč. Ve 38. min. se míč dostal k Anderlemu, ten dkvěle obešel tři obránce a krásnou střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1.
Ve 43. minutě se udál pravděpodobně rozhodující okamžik utkání, když krchlebský útočník byl ve vápně faulován Malým, jenž netrefil balón a sudí nařídil pokutový kop. Ten bravurně zlikvidoval hostující gólman Vacík, který již předtím své mužstvo několikrát podržel.
Do druhého poločasu hosté nastoupili se snahou o zvýšení svého vedení, ale neměli to jednoduché. Domácí postupně několikrát vystřídali a hru soustředili do ofenzivy. Jenže jejich průniky buď zlikvidovala obrana hostí nebo brankář Vacík.
V polovině druhého poločasu mířil těsně vedle hostující Ehrlich a o dvě minuty později se jen těsně netrefili postupně Anderle a Vachtl.
Střelec prvního gólu však nemusel zoufat, v 74. min. se dostal k míči, prošel s ním až do vápna, kde z úhlu nádherně trefil skulinu mezi domácím gólmanem a tyčí jeho brány – 0:2.
Po tomto gólu hra domácích značně upadla a o vítězi utkání bylo již téměř rozhodnuto. V 79. min. se do vápna dostal Petr Vachtl a jasně byl podražen. Sudí Kopejtko místo pokutového kopu však udělil hostujícímu hráči žlutou kartu za údajné přifilmování.
Hosté se dostávali do dalších nadějných šancí a vývoj utkání si v poklidu kontrolovali. V 88. min. měli hosté obrovskou šanci, do vápna se postupně natlačili Volf, Zavadil, Miroslav Vachtl i Petr Vachtl. Posledně jmenovaný tvrdě vystřelil, ale domácí gólman nádherně vytěsnil jeho střelu. K dorážce se dostal jediný Miroslav Vachtl, jenž nastřelil tyč a na odražený míč si naskočil Volf. Ten ale hlavičkoval těsně nad. Zápas tedy skončil pro někoho překvapivou výhrou hostí.
„Hráli jsme bez několika opor, hlavně vzadu nám hodně chyběl Honza Šot a vpředu Kuba Šot, jehož dravost a rychlost dělá mnohdy obráncům hostí velké problémy. Oproti minulému utkání s Tlumačovem se naše hra podstatně zlepšila, i když nějaké nedostatky a skulinky v naší hře ještě byly vidět. Hráli jsme jako tým, dravě a hráči se nabízeli. S průběhem i výsledkem utkání jsme spokojeni. Pokud bychom zužitkovali v prvním nebo druhém poločase ještě některou z šancí, mohli jsme být klidnější již dříve,“ shodli se po utkání trenér hostí Stanislav Ďurkoš a jeho asistent Antoním Vlček.
Diváků: 120, Branky: Andrle Petr 2; Rozhodčí: Kopejtko Václav; ŽK: Strousek Pavel, Roth Patrik, Doležal Ondra - Vachtl Petr, Vachtl Miroslav, Andrle Petr