Je tomu více než pět let, kdy nás opustil Pepík Baar. Fotbalista, kterému jedna ze sudiček přiřkla fotbalové nohy. Zákeřná nemoc mu však nedovolila dožít se šedesáti let.

Pepík Baar prožil začátek a konec fotbalové kariéry v Horšovském Týně. V žákovské kategorii začínal na hřišti v Plzeňské ulici. Jako dorostenec i muž okusil stadion v Masarykově ulici. Jako hráči FSC Dynamo mu osud dopřál zakusit fotbalové chvíle na novém trávníku ve Vrchlického ulici. Bohužel se nedočkal nového umělého trávníku na stadionu.

Pepík Baar byl osobností, na kterou bude fotbalová veřejnost Horšovského Týna vzpomínat vždy v dobrém. Byl to on, který uskutečnil tehdy pro Dynamo první ´velký´ přestup. V té době byl excelentním střelcem a padesát branek za sezonu nebylo nic mimořádného. Jeho odchod do Jiskry Domažlice byl sledován všemi místními příznivci fotbalu, stejně jako jeho pokračování ve Škodě Plzeň (dnešní Viktorce). Zájem měla tehdy i Sparta Praha, ale Pepík zvolil Plzeň. Následně působil řadu let v Děčíně, který tehdy hrál II. celostátní ligu a pak několik let III. ligu v Sokolově.

Pepík se vrátil do Horšovského Týna za působení trenéra Sellnara do I.B třídy. V následující sezoně díky jeho gólům slavilo Dynamo postup do I.A třídy.
Po šesti kolech však bylo Dynamo na posledním místě, a proto tehdejší výbor svolal hráčskou schůzi. Po bouřlivém jednání trenérská osobnost Láďa Sellnar odstoupil a jako hrající trenér do konce sezony vedl mužstvo právě Pepík Baar. Výsledek byl jedinečný. Dynamo ve zbývajících utkáních prohrálo pouze jednou a obsadilo v konečném bilancování první příčku. Před sebou mělo historicky první sezonu v krajském přeboru.
Dynamo jako nováček ostudu v krajském přeboru neudělalo. Soutěž byla přesto nad jeho síly, a tak se po ročním působení vrátilo do I.A třídy.

Pepík Baar byl v té době stále platným hráčem a hlavně díky jemu se Dynamo vrátilo po ročním působení opět do ´kraje´.
Za trenéra Charváta došlo k posílení kádru a účinkování v krajském přeboru trvalo sedm let. Pepíkovi léta přibývala a s nimi ubývala fyzička. Kdykoli však byl požádán o výpomoc, neodmítl a i mladým svými technickými kousky zamotával hlavy.

Po skončení své aktivní činnosti hrál Pepík několik let v FSC Horšovský Týn a s fotbalem přestal, až když jej začala zmáhat zákeřná choroba.