V rámci pátého kola divize hráli dorostenci Jiskry Domažlice v Příbrami odkud si přivezli dvě porážky.

Starší dorost Spartak Příbram – Jiskra Domažlice 5:1 (2:0)

Hodně rozkouskovaná hra ovlivněná rozhodčími skončila vysokým vítězstvím domácích. Hned ve 2. minutě se ke střele dostal domažlický Vísner, ale branku minul. V 10. min. se po rohu dostal ke střele domažlický Závodný, ale slabou ranou nepřekvapil domácího golmana. Ve 13. min. se poprvé radovali domácí, když se prosadili po trestném kopu 1:0.

Ve 21. min. vychytal Korba nebezpečnou střelu domácích. Druhou branku domácích přinesla 30. min., když se na malém vápně otočil domácí utočník a zvýšil na 2:0.

Do druhé půlky zápasu vstoupili lépe hosté, když se do velké šance dostal ve 49. min. Havlíček, ale jeho hlavičku domažlický brankář vyrazil. V 52. min. se po trestném kopu a neodpískané ruce ve vápně diváci dočkali dalšího gólu – 3:0.

V 57. min. se ocitl Minařik sám na penaltě, ale střela mu nesedla. V 71. min., po jasném ofsajdu, šel domácí hráč sám na gólmana a zvýšil prudkou střelou na 4:0.V 75. min. Jiskra snižuje zásluhou Minaříka na 4:1. O minutu později domácí fotbalisté upravili skore na konečných 5:1.

Sestava Jiskry:

Korba - Mastný, Zlámal, Ouřada, Pavlíček - Závodný (72' Sova), Hartl, Vísner (81' Pačesný), Waldmann - Minařík, Havlíček, Trenéři: Brichcín, Palovič.

„Toto utkání se mi nehodnotí jednoduše. Řekl bych, že jsme v prvním poločasu prohrávali i za přispění nepřesného rozhodčího. Ve druhém poločasu jsme si vytvořili pět gólových šancí. Bohužel jsme proměnili jenom jednu. Největším problémem mužstva bylo neproměňování gólových šancí a v prvním poločasu malá bojovnost. Myslím si, že kromě Sezimova Ústí může každý porazit každého. Prohrou jsem zklamán,“ řekl trenér staršího dorostu Vladimír Brichcín.

Mladší dorost Příbram – Domažlice 2:1 (1:1)

Domácí se prosadili už v 5. min., když po chybě hostující obrany využili šanci a otevřeli skóre – 1:0. Ve 28. min. zahráli domácí po akci Šinála ve vápně rukou, ale rozhodčí to nechal bez povšimnutí. Ve 31. min., po trestném kopu Jurka, chyboval domácí golman a Liebl uklidil míč do prázdné branky 1:1.

V 60. min. Kubr šikovně vysunul Leška a jeho střela jen těsně minula břevno. V 79. min. hráč, který stál v ofsajdové pozici, zatáhl míč do vápna, kde byl faulován Jurkem. Rozhodčí bez váhání nařídil penaltu, kterou domácí s obtížemi proměnili – 2:1.

Sestava Jiskry: Jarina - Vogeltanz, Jurko, Kuráž, Blá〜ha - Liebl, Lešek, Kubr, Kubina - Šinál, Toman (59' Korba) Trenéři: Volf, Pavlíček

Autor: Jiří Pojar