Sedm týmů, z toho tři domácí, se zúčastnilo sobotního turnaje okresních přípravek ročníku 2000 a mladší v domažlické sportovní hale. Ten uspořádali na místní palubovce fotbalisté TJ Jiskry Domažlice. Z vítězství se po zásluze radovali malí hráči domažlického ´áčka´, kteří tak nejen splnili roli favorita, ale i potvrdili své výsadní postavení na okrese. Ze šesti zápasů poznali hořkost porážky až v závěrečném utkání, kdy podlehli Mrákovu 0:2. Ta však již nic nezměnila na jejich prvenství. Mrákov skončil nakonec druhý, byť během turnaje inkasoval pouhý jediný gól, když prohrál 0:1 s později třetí Kolovčí. O prvenství jej nakonec připravila nečekaná remíza se Staňkovem.
„Původně jsem počítal s účastí devíti mužstev. Meclov se omluvil, protože jeho trenéři jsou na soustředění s A-týmem a Holýšov nedorazil pro velkou marodku. Vzhledem k tomu jsme se rozhodli, že budeme hrát systémem každý s každým. Hrací doba byla jednou patnáct minut,“ prozradil trenér A-týmu domažlické přípravky a hlavní organizátor turnaje Antonín Vlček a pokračoval: „Rád bych poděkoval Vladimíru Brichcínovi za přípravu turnaje, za organizaci Luďkovi Procházkovi. Dík patří rovněž trenérům Hynku Berkovi, Tiboru Vargovi a Martinovi Volfíkovi. Nesmím zapomenout na Petra Suka, který daroval čerstvé ovoce pro téměř stovku zúčastněných dětí a předal také nejlepším týmům medaile.“
Nejlepším střelcem se stal Jakub Selnar. Mladý talentovaný útočník A-týmu domažlické přípravky vsítil na turnaji osm gólů. Cenu pro nejlepšího brankáře si odvezl Matěj Tumpach, který inkasoval v šesti zápasech pouhý jediný gól. Nejlepším hráčem sobotního fotbalového klání přípravek se stal kdyňský Martin Trumpeš.
„Dnes to byla poslední akce přípravky v hale. Už se těšíme, až začneme přípravu venku na umělé trávě. Tu bychom měli zahájit v polovině března,“ informuje dále Vlček a vrací se k turnaji: „Mile mě dnes překvapilo céčko a to nejen výsledky a konečným pátým místem, ale i předvedenou hrou. Přesto, že jsme dnes skončili první, jsem zklamaný z porážky, i když byla zasloužená, v závěrečném zápase s Mrákovem. Nechci a ani se nemohu vymlouvat na velkou marodku.“
„Vyplatilo se, že kluci chodí pravidelně na tréninky a tudíž jsme se během zimy mohli věnovat souhře. Dnes všichni podali výborný výkon, hráli jako tým a vybojovali pěkné čtvrté místo. Chtěli bychom poděkovat rodičům za podporu,“ zhodnotili úspěšné vystoupení týmu ´céčka´ trenéři Hynek Berka a Tibor Varga.
Výsledky: Jiskra Domažlice A – Jiskra B 4:2, Jiskra C 2:1, Koloveč 4:0, Staňkov 2:0, Mrákov 0:2, Kdyně 2:1; Jiskra Domažlice B – Jiskra C 1:2, Koloveč 0:2, Staňkov 0:2, Mrákov 0:2, Kdyně 0:2; Koloveč – Staňkov 1:0, Mrákov 1:0, Kdyně 0:1; Staňkov – Mrákov 0:0, Kdyně 2:1; Mrákov – Kdyně 1:0.
Pořadí: 1. Jiskra Domažlice A – 15 bodů (14:6), 2. TJ Sokol Mrákov – 13 (8:1), 3. TJ Slavoj Koloveč – 10 (4:5), 4. SK Kdyně 1920 – 9 (6:5), 5. Jiskra Domažlice C – 7 (5:7), 6. FK Staňkov – 7 (4:6) a 7. Jiskra Domažlice B – 0 (3:14).
Už tento víkend čekají domažlickou přípravku dva turnaje v Nýrsku. Zatímco v sobotu se představí starší minižáci, o den později pak mladší.