Chodští fotbalisté mají v nohách dva extrémně těžké, ale zároveň oba velice úspěšné zápasy. V minulém kole v nádherném a dramatickém duelu zdolali rezervu Slavie Praha 4:3 a ve středu postoupili v MOL Cupu do třetího kola po vyřazení silného druholigového Ústí nad Labem 2:2 a na penalty 4:3. Rakovník má za sebou v ČFL prohru 0:4 v Praze na Loko Vltavín, a tak by se neměla Jiskra podle papírových předpokladů ze středních Čech vracet bez bodového zisku.

V krajském přeboru účinkuje pětice okresních celků. Naprostá spokojenost zatím vládne ve druhých Domažlicích s B-týmem Jiskry, který ve třech kolech neztratil ani bod (v Nepomuku 5:0, doma s Chotíkovem a ve Zruči 2:1) a drží se na druhém místě tabulky za Baníkem Stříbro. A právě lídr tabulky, který má také devět bodů a lepší skóre (doma s Horní Břízou 5:2, ve Staňkově 7:0 a doma s Černicemi 4:0) přijede v sobotu k vzájemnému měření sil na Střelnici! Druhým nejlepším okresním týmem v soutěži je zatím nováček ZD Meclov, který je s pěti body sedmý (4:2 v Holýšově, 3:3 doma s Vejprnicemi a 1:3 v Nepomuku). Sestupnou výsledkovou tendenci se pokusí obrátit v sobotu doma proti jedenáctému Chotíkovu, který má o dva body méně. Po špatném vstupu do soutěže (doma 2:4 s Meclovem a v Nýrsku 0:2) si připsal první tři body za domácí výhru v okresním derby nad Startem Tlumačov 2:1 aktuálně dvanáctý další nováček TJ Holýšov. Teď ho však nečeká vůbec nic lehkého na hřišti pátého Rapidu Plzeň. Zbylí dva okresní reprezentanti se po katastrofálním úvodu krčí bez bodu na samotném chvostu tabulky. Zatímco hráči patnáctého Startu Tlumačov si alespoň v posledním duelu poprvé zakřičeli ´góóól´ (zatím doma 0:2 se Lhotou, 0:4 s Rapidem Plzeň a 1:2 v Holýšově), šestnáctý FK Staňkov za 270 minut hry síť za soupeřovo brankářem ještě nerozvlnil (ve Zruči i doma se Stříbrem 0:7 a v Horní Bříze 0:3). Do třetice všeho (domácího) dobrého by mohlo platit v sobotu v Tlumačově, kam přijede tabulkový soused Slavia Vejprnice. Ten ještě také nevyhrál a bral jen po bodu za remízy a následné prohry v penaltovém rozstřelu na hřišti Meclova a minulý týden doma proti Nýrsku. Zato Staňkov jede potřetí ven, i když tentokrát se s devátým Sokolem Plzeň-Lhota utká na neutrální půdě v Chotěšově. Tak už by snad mohli svěřenci trenérů Milana Kuchariče ml. a Vladimíra Kukly konečně zabodovat…

V I.A třídě po příjemném překvapení v úvodním kole (5:2 v Kralovicích) musel nováček Start Bělá nad Radbuzou skousnout dvě porážky 1:4 doma s Kaznějovem a v Mochtíně. V tabulce aktuálně deváté domácí prověří v neděli dopoledne těžký kalibr – čtvrté béčko plzeňského Petřína, které ve třech dosavadních utkáních nastřílelo soupeřům 24 gólů…

Oblastní I.B třídu se sedmi našimi okresními reprezentanty čeká o víkendu druhé kolo nové sezony. A i v něm budou stejně jako před týdnem na programu i dvě okresní derby. Ty z úvodního kola měly na svědomí Spartak Klenčí se Sokolem Mrákov (1:1, na penalty 5:3) a Tatranu Chodov s Dynamem Horšovský Týn (2:1). A právě Klenčí s Chodovem sehrají i jedno z těch nadcházejících. Druhým bude duel mezi domácí SK Kdyně (v prvním kole vyhrála v Nečtinech 4:1) a Sokolem Postřekov, který má za sebou výhru 5:3 doma nad Úněšovem. Jedná se tak o měření sil současných lídrů tabulky! V sobotu ještě SK Krchleby, které na úvod doma zdolaly po divoké remíze 4:4 na penalty favorizovaný Dlouhý Újezd, zavítají k dalšímu týmu z tachovského okresu TJ Chodský Újezd (vyhrál v prvním kole v Plané 3:1). V neděli přivítá Horšovský Týn Chodovou Planou a Mrákov také před vlastním publikem Úněšov.

Čtvrtým kolem o víkendu pokračuje okresní přebor II. třídy. Obě nejnižší okresní třídy zahájí novou sezonu o víkendu 7. a 8. září (IV. třída už má za sebou z minulého víkendu předehrávku devátého kola Mutěnín – Luženice 2:2, na penalty 3:4).

Program víkendových utkání okresních týmů:

ČFL

Neděle 1.9. (17.00): Rakovník - DOMAŽLICE (rozhodčí Černý – Severýn, Cichra; delegát Duchoň)

KPM

Sobota 31.8. (15.00): MECLOV – Chotíkov (Šiška – Kříž, Šimek; delegát Svoboda; hřiště Třebnice)

Sobota 31.8. (17.00): TLUMAČOV - Vejprnice (Lego – Křen, Ruda; delegát Komanec), DOMAŽLICE B - Stříbro (Pena – Mazanec, Mifková; delegát Lhoták), Plzeň Lhota – STAŇKOV (Petrželka – Duspiva, Schneider; delegát Bartošek; hřiště Chotěšov), Rapid Plzeň - HOLÝŠOV (M. Havránek – Bogdan, Picek; delegát Krejčí)

I.A TŘÍDA

Neděle 1.9. (10.15): BĚLÁ – Petřín Plzeň B (Duda – Mičan, Šimek; delegát: Bláha)

I.B TŘÍDA

Sobota 31.8. (17.00): KDYNĚ – POSTŘEKOV (Škarda – Liškutín, Uzel), Chodský Újezd – KRCHLEBY (Bíba; hřiště Horní Jadruž)

Neděle 1.9. (15.00): KLENČÍ – CHODOV (Říha – Velíšek, Šimek; delegát Paták), HORŠOVSKÝ TÝN – Chodová Planá (Kostelník – Rada, Liškutín)

Neděle 1.9. (16.00): MRÁKOV – Úněšov (Hanzlíková – Pressl, Zavadil)

II.TŘÍDA

Sobota 31.8. (13.30): MILAVČE – MRÁKOV B (Habada)

Sobota 31.8. (16.00): KOLOVEČ – MECLOV B (D. Budka)

Sobota 31.8. (17.00): SRBY – ČESKÁ KUBICE (Svičarský), POBĚŽOVICE - OSVRAČÍN (Novotný

Neděle 1.9. (15.00): KDYNĚ B - KVÍČOVICE (Kastl – D. Budka, Paleček)

Neděle 1.9. (16.00): BUKOVEC - TLUMAČOV B (Strejcová – Novotný, Svičarský), POSTŘEKOV B – CHODOV B (Hejda)