V zimní přestávce došlo ke změně v realizačním štábu, u týmu U19 dostal trenér Miroslav Rejthar posilu v podobě zkušeného asistenta Libora Bočana a dorost U17 povede i nadále František Copák mladší.

„Kluci na soustředění nabírali především fyzickou kondici pro jarní boje v divizi, kde bude naší prioritou udržení v soutěži,“ informoval příznivce Jiskry vedoucí družstev Václav Pelnář.

Starší dorostenci Domažlic, podle jejichž výsledku se určuje příslušnost do celostátních soutěží i pro příští ročník, po polovině soutěže uzavírají se sedmi body tabulku divizní skupiny A s pouhými sedmi body.

Předposlední Beroun jich má deset a čtrnácté Klatovy dokonce ještě o jeden víc, takže mladíky z Jiskry čeká pořádně těžký úkol.

Zimní příprava: TJ Dobřany - FK Staňkov (modří) 4:1 (1:0).
OBRAZEM: Staňkov v přípravě nestačil na druhý tým I. B třídy, podívejte se

To jejich mladší kolegové z dorostu U17 si vedou o poznání lépe. Po podzimu jsou v polovině tabulky, i když museli zapracovat do týmu řadu nedávných žáků.

„Po podzimu jsem celkem spokojený, protože máme v týmu hodně kluků, kteří ještě v minulé sezoně hráli za žáky,“ potvrdil v rozhovoru pro web Jiskry trenér František Copák, sám aktivní fotbalista, ale také ligový stolní tenista. Už v raném věku se vrhl na dráhu fotbalového trenéra a teď sklízí první ovoce.

„Kluci se adaptovali velmi dobře, i když to neměli lehké. Najednou se totiž potkávali s týmy, které ještě loni hrály vyšší soutěž,“ pochválil kouč svoje svěřence a jmenoval těžké zápasy s Pískem a Příbramí.

Naopak ho mrzely zbytečné ztráty s Berounem nebo Hořovicemi.

„Ale jinak jsme to zvládali,“ doplnil Copák.

Fotbalisté Tlumačova (na snímku v zelených dresech), ilustrační foto.
Cíl? Záchrana, hlásí trenér Tlumačova. S kým v přípravě zatím nemůže počítat?

I to ho zřejmě opravňuje k tomu, že pomýšlí na vyšší příčky. „Do jara jdeme s cílem být do třetího místa, ta ztráta není velká. Ale nečeká nás nic jednoduchého,“ dodal kouč mladších dorostenců domažlické Jiskry.

A svým plánům podřídil i zimní přípravu, která je hodně tvrdá. Po soustředění ve Svaté Kateřině u Nýrska pokračuje vesměs na umělé trávě v Domažlicích.

Stejně jsou na tom i jejich starší kolegové z dorostu U19, kteří tam v sobotu odpoledne porazili Újezd vysoko 9:0 i díky hattricku Filipa Soběharta.

„Zápas byl po fyzické stránce dobře zvládnutý. Po měsíci tvrdé fyzické zátěže a přípravy to splnilo svůj účel, i když většina hráčů už toho měla dnes plné zuby,“ poznamenal k vítězství trenér domažlického dorostu Miroslav Rejthar.

Už dopoledne předtím remizoval dorost Jiskry Domažlice U17 s rezervou Slavoje Koloveč 3:3.

Naladí se dorost domažlické Jiskry na záchranu?

TJ Jiskra Domažlice, ilustrační snímek.
Domažlice bez Limberského dostaly šest gólů od dorostu pražské Sparty