Anglický týden mají za sebou fotbalisté Jiskry Domažlice B. Nejprve ve středu v dohrávce 17. kola krajského přeboru vybojovali v Nýrsku dva body za remízu 1:1 a vítězství 9:8 v penaltách., když jejich jedinou branku vstřelil Šmejkal po vysunutí od Vojtka ve 25. minutě. Zápas dospěl do penalt, kde rozhodující devátou za ´Ben-fiku´ proměnil D. Lešek.

V sobotu na domácím stadionu přivítala Jiskra Domažlice B Horní Břízu. Domácí kouči postrádali Kubra, Vojtka a Jakuba Koreluse.

V 16. minutě přenesl přesným centrem navrátilec do sestavy Benfiky Tomáš Korelus míč na levou stranu na Kadlece a ten ve vápně přesným centrem našel Javorského, který jeho centr prodloužil k pravé tyči brankáře hostů Schimmera. – 1:0.

Za deset minut to už bylo 2:0. Korelus z pravé strany zahrával skákavý balon, který proletěl do malého vápna opět k Javorskému, a domažlický střelec ho pohodlně z metru zasunul do sítě.

Benfika měla po celé utkání častěji míč na svých kopačkách, dobře kombinovala a určovala tempo hry. Šance Šmejkala, Černého a Kadlece do přestávky už ale gólový efekt nepřinesly.

Jedinou příležitost hostů zařídili domácí – Waldmann při odkopu trefil záda Lomoze, ten pohotově vystřelil, ale domácí brankář Bratanič byl na místě a pumelici vyrazil.

Začátek druhého poločasu patřil hostům. Ve 48. minutě zahrával standardku Rous, centrem našel hlavu Lomoze a jeho nebezpečnou hlavičku musel Bratanič vytěsnit na roh. Po něm hlavičkoval hostující kapitán Janka vedle.

O deset minut později domácí zvýšili na 3:0. Kadlec po pasu Javorského zatáhl míč po pravé straně a na bližší levou tyč šikovně překonal Schimmera. Hned minutu nato předvedla Benfika krásnou akci po ose Černý – Javorský – znovu Černý a Šmejkal. Ten brankářem vyraženou střelu z 15 metrů zpracoval a o pravou tyč stanovil konečné skóre 4:0.

Pavel Kadlec: Jen jsem poslechl trenéra

,,Zápasy s Břízou nemám rád. Není to o fotbalovosti, ale spíš o vůli a o tom, dostat v každém souboji nakopáno. Proto jsem rád, že jsme dnes vyhráli a herně až na úvodních pět minut v druhém poločase soupeře přehráli . Měli jsme za sebou náročný týden , kdy jsme dostali facku ve Zruči, ve středu jsme zvládli těžký zápas v Nýrsku a dnes Bříza.

Můj gól? Šli jsme do brejku a dostal jsem přihrávku od Javiho (Javorského – pozn. aut.) a když jsem chtěl přihrávat před bránu, tak jsem viděl, že je brankář venku. Tak jsem vystřelil na přední tyč a spadlo to tam. O poločase mě ke střelbě zdálky nabádal trenér Roman Pekhart, že často brankář Břízy chodí ven z brány. Zkusil jsem to a vyšlo to.

Jiří Pojar

Ilustrační foto
Oba holýšovské týmy nadělovaly favoritům