Po týdnu tvrdé dřiny nastoupili fotbalisté třetiligové Jiskry Domažlice k prvnímu přípravnému utkání na jarní část FORTUNA ČFL. Soupeřem Chodů byl tradiční protivník v zimním nebo letním drilu – juniorský výběr Viktorie Plzeň, který po podzimní části sezony převzal Pavel Horváth, dlouholetý hráč pětinásobného českého šampiona, jenž na Chodsku chvíli působil jako aktivní hráč i trenér.

Kouč Jiskry Pavel Vaigl dal v souboji hraném na umělé trávě v Luční ulici v Plzni šanci všem svým hráčům, do každého ze dvou poločasů tak vlétla jiná jedenáctka. Na vítězství to ale nestačilo. Domažlice padly 1:4.

„Samozřejmě, teprve minulý týden nám začala příprava. V ní hlavně makáme, na to se zaměřujeme. Nás je teď v týmu snad čtyřiadvacet, takže i z tohoto hlediska dostali v duelu s juniorkou Plzně prostor úplně všichni,“ řekl kouč Chodů Pavel Vaigl.

Jiří Piroch.
Ve Viktorce se těším na každý zápas, říká Jiří Piroch

„Zápas ale splnil účel. S nimi to bývají vždycky kvalitní zápasy, což se ukázalo i tentokrát. V prvním poločase nastoupili zkušenější kluci a s jejich výkonem jsem byl spokojený. Měli jsme tam pár šancí, dobrých náznaků. O přestávce jsme vyměnili celou jedenáctku. Nasadili jsme méně zkušený kádr a na hře to bylo znát. Kluci moc nevěděli, co mají hrát, kde se mají pohybovat. Ve druhé půli jsme prostě ztráceli,“ uvedl k zápasu trenér Vaigl, který zhodnotil také výkon jedné z posil Tomáše Arzbergera, jenž do kádru druhého týmu třetí ligy přišel v zimní pauze právě z Plzně.

„S jeho výkonem jsem byl spokojený. Když bude makat, tak má šanci se prosadit do základní sestavy. Bude to mít však trošku složitější, protože se uzdravili marodi jako Petr Mužík nebo David Brabec,“ vysvětluje trenér Domažlic, jenž poodkryl plán přípravy v tomto týdnu. „Budeme pokračovat v tom, co jsme minulý týden začali. Určitě ale zúžíme kádr,“ dodal.

Fotbalisté FC Viktoria Plzeň porazili v zimním přípravném utkání Baník Sokolov.
Viktoria nastřílela Sokolovu sedm gólů

Viktoria Plzeň U21 - Jiskra Domažlice 4:1 (2:1)

Branka Jiskry: 28. Petr Mužík.

Sestava Domažlic – 1. poločas: Švihořík – Kadar, Bauer, Teršl, Mlynařík, Mužík, Vais, Arzberger, Došlý, R. Stöckner, Dvořák, 2. poločas: Brych – Hrubý, Némeš, Rychnovský, Brabec, Šmejkal, Šimáně, Vilček, Vavrač, Černý, M. Stöckner.