Trenér Dejmek musel před utkáním řešit složení mužstva. Stoper Tesař měl zdravotní potíže, ale v zápase přesto nastoupil. Na lavičku zraněných se k Paulovi, Vackovi a Bublíkovi přidal záložník Jiří Šámal, který si v Třeboni zlomil osmé žebro a v zápase s Admirou si natáhl kolenní vazy.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a už v 5. min. se radovali z úvodního gólu, když Šot našel nabíhajícího Bahledu, který obešel protivníka a prudkou střelou nedal brankáři Horkovi šanci – 1:0.

Po tomto gólu se hra odehrávala mezi vápny. Až v 15. min. zahrával Cihlář trestný gól, který brankář Horek kryl. Hosté poprvé zahrozili ve 22. min., když z pravé strany centroval Zach a Sokol střílel vedle tyče brankáře Mlezivy.

Ve 28. min. pronikl Černý až před vápno, kde vystřelil vedle levé tyče branky Milevska. Ve 32. min. zatáhl míč Schötterle, našel nabíhajícího Černého, který byl faulován a z následného trestného kopu rozehraného Cihlářem a Bahledou byla pouze střela vedle levé tyče banky.

Ve 38. min. se pěkně proháčkoval obranou domácí Mužík, přihrál na nabíhajícího Strejce, který z úhlu minul tyč milevské branky. Ve 44. min. předvedla Jiskra rychlý brejk, když po pravé straně Černý přihrál na nadbíhajícího Šota. Ten obešel obránce, trefil levou Horkovu tyč a odraženému míči byl nejblíže Schötterl, který podruhé rozjásal domažlické fanoušky – 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s cílem snížit stav, ale ve 47. min. měla další šanci Jiskra.V té Šot z 22 metrů střílel na bránu, ale Horek byl na místě.
V 52. min zahrával Cihlář rohový kop, před brankou Milevska vznikl závar, ale třetí branku tento moment nepřinesl. Gól v síti Milevska přinesla až 54. min., kdy z vápna střílel Bahleda, gólman míč vyrazil před sebe a dobíhající Šot lehce zvýšil na 3:0.

Čtvrtý gól padl po čtyřech minutách, kdy domácí Bahleda prudce nacentroval balón a hostující Málek se nešťastně hlavou trefil do vlastní branky – 4:0.
V 62. min. milevský Suchan zahrával trestný kop, ale Mleziva jej kryl. O čtyři minuty později zahrával Mužík trestný kop z levé strany a Bahleda hlavou překonal milevského Horka na 5:0.

Do konce utkání si obě mužstva vytvořila několik šancí, ale skóre už žádné změny nedoznalo. Domažličtí hráči se po utkání mohli radovat z prozatímního prvního místa, protože jejich oba konkurenti, Prachatice i Příbram B, hráli svá utkání v neděli na hřištích soupeřů.

Trenér Dejmek zápas zhodnotil: „Myslím si, že utkání rozhodl rychlý první gól, který nás měl uklidnit. Vedli jsme, ale spíše nás tato hra ukolébala. První poločas byl nevýrazný. Ve druhé půli jsme sice dali tři góly, ale podle mě jsme i tak málo běhali a byli málo agresivní. Zápas byl hodně ovlivněný tím, že hodně hráčů se potýkalo s teplotou a s nachlazením. Je možné, že jsme byli i unavení. Výsledek 5:0 ale hovoří za vše.“

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc (83. Neumann), Šmirkl, Tesař, Cihlář – Černý, Mužík (75. Mašek), Rada, Bahleda – Schötterl, Šot (67. Manowetz). Trenér: Milan Dejmek. Rozhodčí: Jedlička, Polák, Orálek, Delegát: Havlíček ŽK:1:2, diváků: 450.

Autor: Jiří Pojar