Memoriál pánů Hanzlíka a Dobiáše pořádal fotbalový klub Sedmihoří Oplotec.

Tradiční fotbalový turnaj na počest dvou dlouhodobých funkcionářů oddílu v letošním roce hostil čtyři týmy z okresu. Na hřiště se postavily domácí Oplotec, Mířkov, Horšovský Týn a Hostouň.

Po rozlosování k prvnímu utkání nastoupili Oplotečtí s Mířkovem. Ve vyrovnaném zápase padl pouze jeden gól, který pořadatelský oddíl poslal do závěrečného boje o celkové vítězství.

V druhém utkání se proti sobě postavili fotbalisté Horšovského Týna a Hostouně. Již od prvních minut byl vítěz jasný a záleželo jen na tom, kolik gólů Horšovskotýnští obdrží. Konečné skóre utkání bylo 0:7 pro Hostouň.

V bojích o třetí místo se utkaly týmy, které prohrály – Mířkov a Horšovský Týn. I když síly v první půli byly vyrovnané, Mířkov několikrát zaváhal a nakonec prohrál 2:6. Ke konečnému zúčtování nastoupila mužstva Oplotce a Hostouně. „Musím přiznat, že se jednalo o hezký fotbal a diváci byli určitě spokojení,“ prozradil jeden z pořadatelů, Miroslav Zitterbart s tím, že o vítězství Hostouně rozhodl pouhý gól.
Po skončení turnaje došlo na vyhlášení nejlepších střelců a brankářů. „Měli jsme tu dva nejlepší střelce se třemi góly. Cihlář z Horšovského Týna odjel dříve, takže jsme pohár předali hostouňskému Adámků,“ řekl Zitterbart.

Nejlepším hráčem fotbalového klání byl vyhlášený Pavel Marků z domácího Sedmihoří Oplotec, ze kterého pocházel i nejlepší brankář. Tím se stal Miroslav Zitterbart.

„Jsme rádi, že nám vyšlo počasí. V poslední době je hodně nevyzpytatelné, a proto jsme měli trochu strach. Sluníčko a občerstvení přivedlo i hodně diváků, takže jsme byli opravdui spokojení,“ řekl Zitterbart.

Konečné pořadí turnaje:
1. Hostouň
2. Oplotec
3. Horšovský Týn
4. Mířkov