Domažlice – Žižkov B 3:0 (2:0)

Diváků: 550

Úvod zápasu patřil zkušenějším hostům, ale s centrem Kočího si domácí poradili a centr Demjana skončil vedle vzdálenější tyče Mlezivovy branky. V 9. minutě další nebezpečný centr Balíka odvrátil Tesař. Poté se do hry dostali domácí a postupně převzali iniciativu. V 15. minutě našel Černý nabíhajícího Šota, ten se zprava dostal do šestnáctky a střelou do protipohybu brankáře Koláře otevřel skóre – 1:0.

Poté, po Strejcově autovém vhazování, si s hlavičkou Schötterla hostující brankář poradil a ve 20. minutě, kdy rozehrál Mach tr. kop z 25 metrů, mířil hlavou vedle levé žižkovské tyče Šot.Ve 22. minutě se pustil do sóla od půlící čáry po pravé straně Černý, jeho centr však stačil Šámal ve skluzu usměrnit jen vedle levé tyče Kolářovy branky. Po další Černého akci a centru zprava, se ke střele z 20 metrů dostal Mifek, ale Koláře nepřekvapil. Na druhé straně musel Mleziva na zem, aby zneškodnil přízemní střelu Demjana zpoza šestnáctky. Po několika minutách hosté opět srovnali hru a hrál se zajímavý, rychlý fotbal „nahoru-dolů“.

Po půlhodině hry vyboxoval Mleziva Jamborův centr zleva na roh, ale udeřilo na druhé straně. Mifek prokázal nezměrnou bojovnost a dvakrát za sebou doslova vydřel míč skluzy proti soupeři, ten se pak odrazil k Schötterlovi, který se uvolnil, našel nabíhajícího Šota a jeho střela z 15 metrů znamenala vedení – 2:0.

Ve 34. minutě se po Šámalově tr. kopu dostal ke střele volejem Šot, ale jeho pokus z šestnáctky Kolář vyrazil před sebe, a pohotovou Tesařovu dorážku ze 3 metrů stačil žižkovský gólman krýt. O dvě minuty později si na druhé straně s Blahovým centrem nadvakrát poradil Mleziva a o chvíli později další centr Kočího odvrátila domácí obrana. Ve 40. minutě se do šance dostal po Bublíkově přihrávce Schötterl, ale 14 metrů před brankou netrefil míč a bylo po naději.

V úvodu druhé půle se hosté chopili aktivity, ve snaze zvrátit stav zápasu. Když ve 47. minutě chyboval domácí obránce Strejc a Blaha se hnal na Mlezivu, vypadalo to zle, jenže domácí gólman včasným vyběhnutím a pádem pod nohy nebezpečí zažehnal. V 58. minutě našel na druhé straně Schötterl nabíhajícího Šota, ale jeho střelu z 18 metrů stačil Kolář vyrazit. O pět minut později rozehrál Šámal rohový kop, odražený míč se dostal k Bublíkovi, který jej však volejem z 18 metrů poslal nad žižkovskou branku.

V 68. minutě se další zákrokem blýskl domácí gólman Mleziva, když vytlačil Knoblochovu střelu zprava nad břevno. Na druhé straně se ke střele z 22 metrů dostal Černý, ale minul levou Kolářovu tyč. Domácí gólman podtrhl svůj výborný výkon v 76. minutě, kdy se po Jamborově centru dostal ke střele volejem z 8 metrů Novák, ale Mleziva jeho střelu směřující k pravé tyči výtečně vyrazil na roh.

Nedáš-dostaneš platilo i tady, protože o chvíli později rozehrál domácí Šámal tr. kop, našel hlavu nehlídaného Šota a ten z 8 metrů zvýšil na 3:0. Hosté se však nevzdávali a zvýšenou aktivitou se i nadále snažili o vstřelení gólu. To jim však svými výbornými zákroky znemožnil brankář Mleziva.

Domažlice: Mleziva – Strejc, Tesař, Paul, Mifek (70. Váchal) – Černý, Mach, Šámal, Bublík – Schötterl (81. Kotlan), Šot (90. Kubica) Trenéři: Miroslav Moravec a Petr Kuželka