V očekávanou oslavu se promění sobotní zápas fotbalistů Jiskry Domažlice. V derby s Tatranem Chodov v rámci závěrečného kola krajského přeboru mužů totiž budou domácí slavit vytoužený postup do divize.

Ten si Domažličané s předstihem zajistili už před týdnem výhrou v Horní Bříze. Svým dílem ale přispěli právě i Chodovští, když na svém hřišti porazili už jediného domažlického rivala v souboji o titul, Město Touškov. Chodovkou výhru 2:1 přitom poněkud pikantně zajistili někdejší hráči Jiskry Jaroslav Krakeš a Miroslav Chmelík.

„Chystáme slavnostní dekorování týmu pohárem, samozřejmě máme připravena i postupová trička,“ říká Ivan Rybár z vedení úspěšného klubu, který v letošní sezoně rozhodně má co oslavovat. Postup totiž vybojoval i B–tým a dorostenci. A titul v okresní soutěži získali i minižáci, svěřenci trenérů Bočana a Copáka.

„Na fanoušky kromě tradičního zpravodaje čeká také dvě stě piv od klubu, který připravil i oslavu ve stanu za tribunou,“ dodává Rybár s tím, že pořadatelé očekávají hojnou návštěvu.

Přestože je už rozhodnuto, utkání jistě nabídne atraktivní podívanou dvou tradičních rivalů. V podzimním utkání byla k vidění zajímavá přestřelka zejména mezi bratrskou dvojicí Šotových. Zatímco Martin hájí barvy Jiskry, starší Jan hostuje právě v Chodově, který i přes statečný odpor nakonec podlehl 3:4.

Dnešní utkání na stadionu Střelnice začne v 17.00 hodin a v roli rozhodčích se představí atraktivní trio v čele se známou Dagmar Damkovou, na čarách budou asistovat Burda a Kožár. Delegátem svazu je Kopřiva. Zápas bude sledovat i předseda krajského fotbalového svazu Roman Berbr, který společně s domažlickým starostou Miroslavem Machem týmu předá pohár.