Fanoušci a fotbalisté Jiskry Domažlice už od soboty jásají. Mají důvod. Jejich klub se po 35 letech opět představí v divizní soutěži. Jiskra díky výhře 4:1 v Horní Bříze a současné porážce jejího pronásledovatele z Města Touškov v Chodově už před posledím kolem slaví triumf v krajském přeboru, který jí už před dvěma lety právě v posledním zápase unikl.

„Je to historický úspěch. A zároveň něco výjimečného pro náš klub, protože celé generace hráčů i funcionářů po tom toužily,“ říká předseda fotbalového odílu Jiskry Jaroslav Ticháček s tím, že tento úspěch je důležitý pro celý region. „Naše vítězství nakonec bylo zasloužené. Rozhodlo jaro, i když bylo kratší, nicméně jsme prokázali kvalitu. A kromě výsledků, kdy jsme neprohráli, nás potěšila i předvedená útočná hra,“ myslí si Ticháček a připomíná, že velkou zásluhu na úspěchu měl týmový duch.

„Mám–li hodnotit, jaký je rozdíl mezi námi a ostatními týmy, tak jsou to hlavně jména Šámal a Šot. Dva výjimeční hráči a vůdci týmu,“ chválí předseda tvůrce hry a střelce dvaceti gólů.

Přestože oslavy proběhly už o víkendu po vítězství v Horní Bříze, ty oficiální se teprve chystají. „Byly už doutníky, šampaňské i koupání v domažlické kašně, což bylo spontánní. A pokračovat budou po posledním utkání s Chodovem. Měla by to být důstojná tečka, na kterou pozveme i zástupce města a partnery,“ říká Ticháček. Zároveň hledí i dopředu.

„Čeká nás hodně práce. Divize je někde úplně jinde. Rozdíl jedné či dvou tříd je sportovní i ekonomický. Je to o rychlosti, o tvrdosti, tréninkové píli i větší soudržnosti týmu. Nechceme mít poraženeckou náladu, i když víme, jak dopadly Chanovice či Holýšov. My jdeme trochu jinou cestou. Chceme mužstvo doplnit, ale ne cestou nějakých drahých nákupů,“ říká Ticháček a slibuje šanci všem hráčům, kteří divizi vykopali. Samozřejmě přijdou i noví hráči, ale na jména je prý zatím brzy.