Tradičního soustředění brankářů ve Starém Klíčově se zúčastnilo celkem 20 brankářů dorostenecké kategorie. Mezi známé tváře při něm již tradičně patří Roman Petr z Dukly Praha, Tomáš Suzsko, gólman z Kynšperka, Ondřej Chrž, Petr Cipra, Radek Minich z Viktorie Plzeň a Ondřej Korba z Klatov. „Trénujeme společně s Jiřím Krbečkem. Pondělí jsme zahájili dopoledním tréninkem, kde byla první část v tělocvičně zaměřena na obratnost a druhá část na umělé trávě na rychlost. Večer nás čekalo posilování a videoteorie. Dopolední tréninky byly zaměřeny na obratnost a odpolední na rychlost a vytrvalost. V úterý dopoledne jsme cvičili koordinaci pohybů a odpoledne kopací techniku. Ve středu dopoledne vysoké balony a odpoledne turnaj na umělé trávě,“ sdělil nám trenér Petr Hutta.

„Myslím, že tréninky jsou kvalitní, je tady samozřejmě vidět rozdíl mezi gólmany ligy a krajských soutěží. Velmi dobře se mi s nimi pracuje. V letošním roce jsme poprvé uskutečnili soustředění dorostu, ale s těmito gólmany jsme již pracovali i v žákovské kategorii,“ uzavírá své hodnocení Petr Hutta. Zeptali jsme se mladých svěřenců jak jsou oni spokojeni se soustředěním. „Moc se mi tady líbí, protože je zde dobrý kolektiv,“ sdělil jeden ze svěřenců, Roman Petr z Prahy. Ondřej Kobra – odchovanec domažlické kopané (v současné době na hostování v TJ Klatovy) dodal: „Jsem pravidelným účastníkem těchto soustředění a moc spokojeným .“

Radek Miniš nám sdělil: „Přijel jsem z Viktorie Plzeň, je to tady super a jsem rád, že se můžu takového soustředění účastnit. Dva roky sem jezdí oba naši trenéři Petr Hutta a Jiří Krbeček, kteří jsou skvělí.“ „V letošním roce jsem tady už popáté nebo pošesté a rád poznávám nové kluky. Také se tady naučíme to, co se v mateřském klubu netrénuje a nové tréninkové návyky si tak přeneseme do svých oddílů, což je pro nás dobré,“ sdělil Ondřej Chrž z Viktorie Plzeň. „Na závěr bych rád poděkoval Záakladní škole Mrákov, Sokolu Mrákov a panu Groesslovi a vůbec všem, kteří se o nás starali,“ dodal na závěr trenér Petr Hutta.