Když před týdnem lídr III. třídy z Tlumačova jen remizoval v Bělé, musel přenechat první příčku Milavčím, které doma porazily Poděvousy.

O to zajímavější bitvu slibovalo víkendové 10. kolo, v němž se oba týmy utkaly mezi sebou. O důležitosti utkání svědčila i přítomnost trojice rozhodčích ve složení Plzák, Mestl a Šubrt. Tlumačov – Milavče 2:0 (1:0) Branky: Martin Schleiss, Josef Hruška Domácí, kteří by se po roce rádi opět vrátili do II. třídy a kteří proto chtěli zpátky do čela tabulky, byli od úvodního hvizdu aktivnější. V 15. minutě zatáhl po pravé straně Schleiss a sám zakončil křižnou střelou z velkého vápna. Mířil ale těsně vedle brány.

O šest minut později po Schleissově přihrávce zakončoval osamocený Jan Forst, ale brankář hostí Křepel míč reflexivně vykopl. Milavečský gólman se vyznamenal i při střele Jana Podestáta k tyči. Další nebezpečnou střelu na milavečskou bránu poslal ve 26. minutě z pětadvaceti metrů Fliegel, ale gólman Křepel míč opět vytlačil nad břevno. Stav utkání se měnil až ve 35. minutě. Míč si vyměnil Jan Forst s agilním Schleissem a ten ranou do pravého horního rohu branky otevřel skóre, 1:0. I ve druhém poločase byli domácí aktivnější a dostali se do tlaku a z něj vyplynuly šance Forsta, Mikeše a Josefa Hrušky. Míč ale končil mimo branku nebo na brankáři hostí. Zahrozili ale i Milavečtí, když střela ze 30 metrů skončila na horním břevně Krbovy branky. V 63. minutě vybojoval míč na levé straně šestnáctky Jan Forst a přihrál Schleissovi. Ten sám před bránou promáchl a míč se dostal k Josefu Forstovi.

Ale ani ten z další vyložené šance Křepela nepřekonal a kopal se pouze rohový kop. Ten rozehrál Mikeš a Josef Hruška ranou do šibenice konečně zvýšil na 2:0. V 81. minutě se do šance dostal Zíta. Byl faulován a rozhodčí Plzák nařídil pokutový kop. Míč si postavil Michal Frček a přestřelil. V závěru se ke slovu dostali i hosté. Především Krčmova velká šance, kdy z malého vápna přestřelil branku, si říkala o gól. Ale skóre se už neměnilo.

Tlumačov: Jaroslav Krba – Jan Forst (70. David Zíta), Jan Podestát, Václav Ticháček, Luboš Hruška, Josef Hruška (52. Josef Forst), Michal rček, Pavel Fliegel, Lubomíír Mikeš, Jan Steinberger, Martin Schleiss (78. Matěj Hruška). Milavče: Josef Křepel – Milan Skorka, Miroslav Kerner (76. Václav Janovec), Jiří Dojčar, Martin Příbek, Pavel Kruml, Zdeněk Krčma, Karel Wendl, Václav Krčma, Josef Dufek, Pavel Vondrovic.