To, co jednou muselo přijít, se stalo v nejméně očekávaný okamžik.

Dosud zcela suverénní nováček I.A třídy z Kolovče totiž poprvé zaváhal v domácím souboji s posledním týmem tabulky. Po dvanácti výhrách v řadě kolovečský Slavoj v neděli jen remizoval s Losinou. Přesto má na první příčce nadále jedenáctibodový náskok před druhými Nýřany. Koloveč – Losiná 1:1 (0:0) Branky: 50. T.Homolka – 61. Kail Domácí začali plnit roli velkého favorita až po oboustranně rozpačitém úvodu plném nepřesností.

Pak už zahrozili Černohorský, Baxa, Homolka či Šperl, jejichž střely ale kýžený gól nepřinesly. Homolkovu ránu z 15. minuty přitom zastavila tyč. Po půlhodině hry zachytil Kruml soupeřovu chybnou rozehrávku, jeho centr do vápna ale zlikvidoval hostující brankář Kreuzman. Teprve pak se poprvé osmělili i hosté, ale gólman Sinbartl si s průnikem do malého vápna poradil. A když v závěru poločasu gól nepřinesly ani hlavičky Homolky a Bittengla, skončil poločas bez branek. Skóre se poprvé změnilo až v 50. minutě.

Po Milotově sóle přes celé hřiště se technickou střelou pod břevno prosadil Homolka – 1:0. Stejný hráč mohl vzápětí zvýšit, ale jeho samostatná akce skončila zblokovanou střelou. Domácí byli lepší, jejich aktivita ale narážela na zhuštěnou a úpornou obranu soupeře. A tak v 61. minutě hosté po ojedinělé akci překvapivě vyrovnali, když v síti skončila nečekaná střela Kaila. Ten se o pár minut později blýskl i vydařeným průnikem až před branku, podruhé už ale na Simbartla nevyzrál. Domácí se ještě více natlačili před branku Losiné, ale předváděli jen festival nevyužitých šancí. Homolka mířil nad branku, Baxa jen do brankáře, Duchoň hlavičkoval vedle. Hosty ale hodně podržel i brankář Kreuzman, který v 76. minutě vyrazil vydařenou střelu Krumla a o tři minuty později i Šperlovu dorážku zblízka. Ale nejvíce se hostující brankář vyznamenal v posledních minutách zápasu, kdy svému týmu zachránil překvapivý bod.

Zlikvidoval totiž nejen efektní hlavičku Černohorského, ale krásným zákrokem vychytal i poslední kolovečskou šanci Duchoně. „Hosté pozorně bránili prakticky v osmi lidech a taky nám chyběl ten pověstný kousek štěstíčka,“ hledá příčiny první bodové ztráty asistent kolovečského trenéra Jiří Velíšek. „Za výkon, zejména ve druhé půli, není našim hráčům co vytknout. Bojovali, vytvořili si i šance. Ale jsou prostě dny, kdy to tam nepadne,“ dodává asistent. Ten zároveň věří, že jen remíza s posledním celkem tabulky se na psychice rozjetého týmu neprojeví. „Jedeme dál, jak jsme si řekli zápas od zápasu. Teď nás čeká opět doma Nepomuk a poslední podzimní zápas ve Staňkově.“

Koloveč: Simbartl - Soupír, Milota, Kufner, Baxa, Černohorský, Tomášek (60. Duchoň), T. Homolka, Kruml, Šperl, Bittengl.