Potvrdit výhru z Doubravky bylo těžké

DOMAŽLICE - Divizní fotbalisté Jiskry nad Jankovem vedli i prohrávali. Nakonec těsně vyhráli

15.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Na druhé vítězství v řadě v sobotu dosáhli fotbalisté Jiskry Domažlice, kteří v domácím prostředí porazili SK Jankov. Přesto většina fanoušků odcházela ze zápasu s poněkud rozpačitým dojmem.

K vítězství totiž vedla trnitá cesta, protože hosté i v deseti dokázali skóre zápasu otočit. Nakonec ale dohrávali bez dvou vyloučených a Jiskra získala vedení zpět. Po vyloučení domácího kanonýra Šota se ale v závěru ještě o výsledek musela obávat. Domažlice – Jankov 3:2 (1:1) Branky. 22. Bublík, 58. Šot (PK), 63. Mifek – 44. M.Pulec, 53. Boček. ŽK 4:6, ČK 1:2.

První půle patřila domácím. Měli výraznou územní převahu, přesto se ale do šancí přes úpornou obranu Jankova dostálali jen těžko. Výjimkou byla 22. minuta, kdy po levé straně utekl Bublík a překvapivou střelou do pravého horního rohu dokonale zaskočil gólmana Hrubého – 1:0. Domácí ještě více ožili a prakticky nepouštěli soupeře na vlastní polovinu. Jejich útočné kombinace ale končily na hranici vápna.

A neprosadili se ani při nemnoha standardních situacích. A když už se Šot chystal ke střele z nadějné pozice, zastavila jej píšťaka rozhodčího Jedličky kvůli faulu na Černého. Sudí se pak hned omlouval, že neponechal výhodu. Ve 39. minutě přišlo první vyloučení. Za zbytečné kopnutí domácího Šmirkla uviděl červenou kartu jankovský kapitán Maxa. Paradoxně právě to povzbudilo hosty k aktivitě a z první vážnější situace před Pejsarovou brankou vytěžili nečekané vyrovnání. Dlouhý aut Bláhy se dostal až k Pulcovi a ten křížnou střelou obstřelil bezmocného Pejsara.

Po ´gólu do šatny´ nastoupila Jiskra do druhé půle poněkud rozhozená a soupeř příležitost využil. Nejprve několikát zahrozil brejky a v 53. minutě se dostal do vedení. Chybu domácí obrany pohotovou dorážkou z dálky potrestal Boček – 1:2. Až druhý inkasovaný gól domácí opět probudil a opět se vrhli do útoku. A výsledek přišel už po pěti minutách. Strejc nacentroval do vápna, k odraženému míči se dostal Černý, který byl sražen, a Šot z nařízené penalty bezpečně srovnal. A zatímco domácí se nadále tlačili do útoku, hosté opět znervózněli. To mohl už v 60. minutě potrestat Mifek, ale jeho lob byl příliš vysoký.

Ale v 63. minutě se už Mifek prosadil po ideální přihrávce šota. Od 65. minuty hrál Jankov v devíti. Druhou žlutou kartu viděl po dalším zbytečném zákroku ve středu hřiště Štěcha. Ale dvojnásobnou přesilovku měla Jiskra jen do 76. minuty, kdy za dohrání souboje po odpískání a hlasitém upozornění hráčů hostů dostal červenou kartu Martin Šot. Ještě předtím ale mohli hosté srovnat, když domažlickou obranu vyškolil Stejskal a ocitl se až před Pejsarovou brankou. Z úhlu ale poslal míč podél brankové čáry do autu.

Závěr zápasu už byl jen bojem o střed hřiště, i když na obou stranách bylo ještě pár šancí. Skóre se ale nezměnilo a Jiskra těsnou výhru uhájila. Domažlice: Pejsar – Strejc, Tesař, Vacek, Šmirkl (67. Mach) – Černý (67. Kubica), Šámal, Manowetz, Bublík (83. Janeček) – Šot, Mifek. Trenér: Miroslav Moravec.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kapela Extra band revival po roce opět vystoupí v Holýšově

Od začátku týdne připadlo ve Ski&Bike Špičák už více než 30 centimetrů čerstvého prašanu.
3

Plzeňský kraj - Silné poryvy větru, podmáčený terén i sníh způsobovaly v kraji komplikace. Nejvíce výjezdů evidují hasiči na Šumavě, s popadanými stromy se potýkali i na Domažlicku a Tachovsku. Výstraha vydaná meteorology platila i v pátek.

Potřebujeme kvalifikovanou sílu a prosperující firmy střední velikosti

Horšovský Týn – Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne dorazil Jiří Drahoš na Domažlicko.

Sprejer "ozdobil" objekty v parku

Horšovský Týn – Vnitřní stěny, schody a zídku vyhlídky a také vnitřní prostory lorety v areálu Zámeckého parku v Horšovském Týně si za svůj cíl vybral dosud neznámý sprejer.

Zloděj vykradl deset chat

Domažlicko – Během vykradačské poutě napáchal kdosi škodu za téměř sto tisíc korun.