Potvrdit výhru z Doubravky bylo těžké

DOMAŽLICE - Divizní fotbalisté Jiskry nad Jankovem vedli i prohrávali. Nakonec těsně vyhráli

15.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Na druhé vítězství v řadě v sobotu dosáhli fotbalisté Jiskry Domažlice, kteří v domácím prostředí porazili SK Jankov. Přesto většina fanoušků odcházela ze zápasu s poněkud rozpačitým dojmem.

K vítězství totiž vedla trnitá cesta, protože hosté i v deseti dokázali skóre zápasu otočit. Nakonec ale dohrávali bez dvou vyloučených a Jiskra získala vedení zpět. Po vyloučení domácího kanonýra Šota se ale v závěru ještě o výsledek musela obávat. Domažlice – Jankov 3:2 (1:1) Branky. 22. Bublík, 58. Šot (PK), 63. Mifek – 44. M.Pulec, 53. Boček. ŽK 4:6, ČK 1:2.

První půle patřila domácím. Měli výraznou územní převahu, přesto se ale do šancí přes úpornou obranu Jankova dostálali jen těžko. Výjimkou byla 22. minuta, kdy po levé straně utekl Bublík a překvapivou střelou do pravého horního rohu dokonale zaskočil gólmana Hrubého – 1:0. Domácí ještě více ožili a prakticky nepouštěli soupeře na vlastní polovinu. Jejich útočné kombinace ale končily na hranici vápna.

A neprosadili se ani při nemnoha standardních situacích. A když už se Šot chystal ke střele z nadějné pozice, zastavila jej píšťaka rozhodčího Jedličky kvůli faulu na Černého. Sudí se pak hned omlouval, že neponechal výhodu. Ve 39. minutě přišlo první vyloučení. Za zbytečné kopnutí domácího Šmirkla uviděl červenou kartu jankovský kapitán Maxa. Paradoxně právě to povzbudilo hosty k aktivitě a z první vážnější situace před Pejsarovou brankou vytěžili nečekané vyrovnání. Dlouhý aut Bláhy se dostal až k Pulcovi a ten křížnou střelou obstřelil bezmocného Pejsara.

Po ´gólu do šatny´ nastoupila Jiskra do druhé půle poněkud rozhozená a soupeř příležitost využil. Nejprve několikát zahrozil brejky a v 53. minutě se dostal do vedení. Chybu domácí obrany pohotovou dorážkou z dálky potrestal Boček – 1:2. Až druhý inkasovaný gól domácí opět probudil a opět se vrhli do útoku. A výsledek přišel už po pěti minutách. Strejc nacentroval do vápna, k odraženému míči se dostal Černý, který byl sražen, a Šot z nařízené penalty bezpečně srovnal. A zatímco domácí se nadále tlačili do útoku, hosté opět znervózněli. To mohl už v 60. minutě potrestat Mifek, ale jeho lob byl příliš vysoký.

Ale v 63. minutě se už Mifek prosadil po ideální přihrávce šota. Od 65. minuty hrál Jankov v devíti. Druhou žlutou kartu viděl po dalším zbytečném zákroku ve středu hřiště Štěcha. Ale dvojnásobnou přesilovku měla Jiskra jen do 76. minuty, kdy za dohrání souboje po odpískání a hlasitém upozornění hráčů hostů dostal červenou kartu Martin Šot. Ještě předtím ale mohli hosté srovnat, když domažlickou obranu vyškolil Stejskal a ocitl se až před Pejsarovou brankou. Z úhlu ale poslal míč podél brankové čáry do autu.

Závěr zápasu už byl jen bojem o střed hřiště, i když na obou stranách bylo ještě pár šancí. Skóre se ale nezměnilo a Jiskra těsnou výhru uhájila. Domažlice: Pejsar – Strejc, Tesař, Vacek, Šmirkl (67. Mach) – Černý (67. Kubica), Šámal, Manowetz, Bublík (83. Janeček) – Šot, Mifek. Trenér: Miroslav Moravec.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 13 000 Kč Pracovníci vnitřní poštovní služby Pracovník/pracovnice v zázemí depa Domažlice (vnitřní služba). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náborový příspěvek- nastoupíte-li do 31.5.2018, můžete získat náborový příspěvek 15.000,- Kč., , Náplň práce: třídění balíků na depu a příprava na jejich doručení, zadávání balíků do počítače, provádění vyúčtování s doručovateli, práce ve směnách (R+O+dělené směny 6:00-9:00 a 14:00-18:30), Požadujeme: vzdělání s výučním listem, základní uživatelskou znalost práce na PC, spolehlivost a pečlivost, fyzickou zdatnost při manipulaci s balíky do 30 kg, Nabízíme: stravenky, 5 týdnů dovolené, firemní rekreační zařízení, příspěvek na životní/penzijní připojištění, Nutný telefonický (PO-PÁ 9-15 hodin) nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Depo domažlice, Cihlářská, č.p. 620, 344 01 Domažlice 1. Informace: Ivana Tučková, +420 954 391 630,605 225 856. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 500 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka do závodní kuchyně. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba: pondělí - pátek, začátek směny v 5 hod., Telefonický (pracovní dny od 8 - 14 hod.), e-mailový nebo osobní (Zahořany od 8 - 14 hod. po předchozí tel. domluvě) kontakt.. Pracoviště: Zks agro zahořany s.r.o., 344 01 Domažlice 1. Informace: Hrabíková, +420 723 448 323. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: zaměstnavatele kontaktujte na e-mailu: haas.metal@seznam.cz nebo telefonicky v době od 9:00 do 12:00 hodin , POŽADAVKY: ŘP "B", znalost NJ a RJ výhodou - práce dle zakázek i v zahraničí. Pracoviště: Michael haas, 345 35 Postřekov. Informace: Michael Haas, +420 724 920 758. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 500 Kč Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned, doba neurčitá, úvazek 37,5 hod./týdně. Praxe a zkušenosti vítány. Informace u pí. Borníkové tel. 606 510 091.. Pracoviště: Západočeské konzumní družstvo sušice-prodejna zahořany, 344 01 Domažlice 1. Informace: Borníková, +420 606 510 091.

Atleti zakončí venkovní sezonu na mítinku Hvězdné házení na Chodsku

SLOWPITCHOVÝ TÝM WOLFS DOMAŽLICE v Trnavě: (nahoře zleva) Jiří Malý, Pavel Zelenka, Josef Štefek, Jana Staviarská, Miloš Popelka, (dole zleva) Petr Kolář, Michal Malý, Barbora Hubená, Iveta Wimmerová, Lucie Matějovičová a Amálie Horčičková.

Wolfs vyválčili v Trnavě osmé místo

Hvězdné házení ovládly největší hvězdy

Domažlice - Městský stadion Střelnice byl dějištěm atletického mítinku Hvězdné házení na Chodsku. Roli hlavní hvězdy jedenáctého ročníku naplno splnil koulař Tomáš Staněk, který překonal rekord mítinku.

Domažlice - Přijel se podívat i vítěz prvního ročníku z roku 1959 Emanuel Böhm.

Viktoria udolala Opavu gólem z penalty

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili doma nováčka z Opavy 1:0 a vrátili se do čela tabulky, Jediný gól zápasu vstřelil v 87. minutě Patrik Hrošovský z pokutového kopu.