Potvrdit výhru z Doubravky bylo těžké

DOMAŽLICE - Divizní fotbalisté Jiskry nad Jankovem vedli i prohrávali. Nakonec těsně vyhráli

15.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Na druhé vítězství v řadě v sobotu dosáhli fotbalisté Jiskry Domažlice, kteří v domácím prostředí porazili SK Jankov. Přesto většina fanoušků odcházela ze zápasu s poněkud rozpačitým dojmem.

K vítězství totiž vedla trnitá cesta, protože hosté i v deseti dokázali skóre zápasu otočit. Nakonec ale dohrávali bez dvou vyloučených a Jiskra získala vedení zpět. Po vyloučení domácího kanonýra Šota se ale v závěru ještě o výsledek musela obávat. Domažlice – Jankov 3:2 (1:1) Branky. 22. Bublík, 58. Šot (PK), 63. Mifek – 44. M.Pulec, 53. Boček. ŽK 4:6, ČK 1:2.

První půle patřila domácím. Měli výraznou územní převahu, přesto se ale do šancí přes úpornou obranu Jankova dostálali jen těžko. Výjimkou byla 22. minuta, kdy po levé straně utekl Bublík a překvapivou střelou do pravého horního rohu dokonale zaskočil gólmana Hrubého – 1:0. Domácí ještě více ožili a prakticky nepouštěli soupeře na vlastní polovinu. Jejich útočné kombinace ale končily na hranici vápna.

A neprosadili se ani při nemnoha standardních situacích. A když už se Šot chystal ke střele z nadějné pozice, zastavila jej píšťaka rozhodčího Jedličky kvůli faulu na Černého. Sudí se pak hned omlouval, že neponechal výhodu. Ve 39. minutě přišlo první vyloučení. Za zbytečné kopnutí domácího Šmirkla uviděl červenou kartu jankovský kapitán Maxa. Paradoxně právě to povzbudilo hosty k aktivitě a z první vážnější situace před Pejsarovou brankou vytěžili nečekané vyrovnání. Dlouhý aut Bláhy se dostal až k Pulcovi a ten křížnou střelou obstřelil bezmocného Pejsara.

Po ´gólu do šatny´ nastoupila Jiskra do druhé půle poněkud rozhozená a soupeř příležitost využil. Nejprve několikát zahrozil brejky a v 53. minutě se dostal do vedení. Chybu domácí obrany pohotovou dorážkou z dálky potrestal Boček – 1:2. Až druhý inkasovaný gól domácí opět probudil a opět se vrhli do útoku. A výsledek přišel už po pěti minutách. Strejc nacentroval do vápna, k odraženému míči se dostal Černý, který byl sražen, a Šot z nařízené penalty bezpečně srovnal. A zatímco domácí se nadále tlačili do útoku, hosté opět znervózněli. To mohl už v 60. minutě potrestat Mifek, ale jeho lob byl příliš vysoký.

Ale v 63. minutě se už Mifek prosadil po ideální přihrávce šota. Od 65. minuty hrál Jankov v devíti. Druhou žlutou kartu viděl po dalším zbytečném zákroku ve středu hřiště Štěcha. Ale dvojnásobnou přesilovku měla Jiskra jen do 76. minuty, kdy za dohrání souboje po odpískání a hlasitém upozornění hráčů hostů dostal červenou kartu Martin Šot. Ještě předtím ale mohli hosté srovnat, když domažlickou obranu vyškolil Stejskal a ocitl se až před Pejsarovou brankou. Z úhlu ale poslal míč podél brankové čáry do autu.

Závěr zápasu už byl jen bojem o střed hřiště, i když na obou stranách bylo ještě pár šancí. Skóre se ale nezměnilo a Jiskra těsnou výhru uhájila. Domažlice: Pejsar – Strejc, Tesař, Vacek, Šmirkl (67. Mach) – Černý (67. Kubica), Šámal, Manowetz, Bublík (83. Janeček) – Šot, Mifek. Trenér: Miroslav Moravec.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na základních školách pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami učitel/ka na 2. stupni základní školy pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Preferujeme uchazeče se vzděláním speciální pedagogiky - učitelství pro základní školu., Bakalářské vzdělání - nutnost v průběhu zaměstnání doplnit vzdělání magisterské., Nekvalifikovaný zájemce - smlouva na dobu určitou, v průběhu zaměstnání bude potřebné doplnění požadovaného vzdělání. , Nabízíme: dotovanou stravu - příspěvky z FKSP., Plat závisí na dosaženém vzdělání a praxi. Možnost zvláštního příplatku a osobního ohodnocení., E-mailový kontakt.. Pracoviště: Základní škola a odborná škola ,horšovský týn, nádražní 89, Nádražní, č.p. 89, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Jana Mazancová, +420 379 422 310.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 45 000 Kč

Hlavní účetní Hlavní účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, o Podpora a vedení podřízených účetních, o Odpovědnost za účetní operace, o Účetní operace v oblasti půjček, úvěrů, dohadných položek apod., o Interní procesy v rámci oddělení, o Zpracování roční závěrky, o Zpracování podkladů pro audit, spolupráce s auditory, o Tvorba účetních výkazů, o Komunikace s úřady, o Odolnost vůči stresu, Požadujeme:, o VŠ/SŠ vzdělání - ekonomické zaměření, o Odpovídající pracovní zkušenosti min. 5 let na pozici Hlavní účetní, popř. 10 let na pozici Účetní, o Znalost českých účetních standardů a daňové problematiky, o Samostatnost, pečlivost, spolehlivost, o Komunikativní znalost anglického jazyka, o Znalost IS Helios Orange velkou výhodou, Nabízíme: 25 dnů dovolené, stravenky, jazykové kurzy, občerstvení na pracovišti. Pracoviště: Kabelovna kabex a.s., Politických vězňů, č.p. 84, 345 62 Holýšov. Informace: Petr Šejvar, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 20 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků Operátor skladu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxe ve skladu, platný průkaz na VZV je výhodou., Nabízíme: práci v čistém prostředí, uvnitř haly v teple, stravenky zdarma, Uchazeči o tuto pozici mají možnost vyplnit na vrátnici společnosti "Dotazník uchazeče o zaměstnání" nebo zaslat žádost se stručným životopisem na e-mailovou adresu nabor@pehtoo.com.. Pracoviště: Pehtoo a. s. - provozovna horšovský týn, Masarykova, č.p. 194, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Šárka Vojtěchová, +420 379 417 120.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 13 000 Kč

Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Dělník/dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: ŘP sk.B. Pracoviště: Zempra kl s.r.o. - horšovský týn, Nad rybníčkem, č.p. 85, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Robert Landkamer, +420 607 151 010.

Opilá žena nezvládla řízení vozidla. Nadýchala 3,51 promile alkoholu

Opilá cizinka jela městem s 1,78 promile v krvi

Záchranáři na Hracholuskách pracují 24 hodin denně

Plzeňsko - Nejkrizovější bývají víkendy, kdy je na oblíbené vodní ploše více lidí.

Premiéru zažijí na Hradech CZ Jelen, Adys i Lenny

Švihov – Za necelé dva týdny se ve Švihově nad vlakovým nádražím sejdou tisíce lidí, aby si užily hudební festival Hrady CZ, který tam letos přiveze 22 interpretů. Ti zahrají jako již tradičně na dvou pódiích, kde na sebe budou vystoupení navazovat.

Třetí kolo Chodské noční ligy má již své vítěze

Horní Metelsko – Hasiči mají za sebou třetí kolo Chodské noční ligy. To se konalo v sobotu 14. července v obci Horní Metelsko.

Karel Fait dvacátý na mistrovství Evropy veteránů

Alicante, Domažlice – Cenné dvacáté místo vybojoval na mistrovství Evropy veteránů ve Španělsku vytrvalecký běžecký nestor Karel Fait z domažlického AGP.