Minulá sobota byla pro fotbalisty a fanoušky Sedmihoří Oplotec výjimečným dnem. Už ve čtyři hodiny ráno totiž společně nasedli do autobusu a vyrazili směrem Liberec.

Na tamním stadionu U Nisy na ně čekal exhibiční zápas s prvoligovým Slovanem. Bitvu s českým fotbalovým mistrem z let 2002 a 2006 Oploteční vyhráli v soutěži, kterou spolu s libereckým klubem uspořádal poskytovatel internetových sázek bwin.

„Okolo deváté hodiny jsme konečně dorazili ke stadionu, kde se nás hned ujali zaměstnanci Slovanu a zavedli nás do kabin hostů. Tam jsme se připravili k našemu životnímu zápasu,“ vyprávěli oplotečtí hráči. Zápas začal v 10.00 hodin a řídili jej Pavel Doležal s asistenty Eduardem Pekařem a Kryštofem Kowalikem.

„Hráči Slovanu nám rychle ukázali svoji herní kvalitu. Samotný zápas nabídl celou řadu hezkých gólů, a i když všechny skončily v naší síti, moc jsme si to užili.“ Spokojení nakonec byli i domácí, kteří nastoupili v kompltení prvoligové sestavě. „Byl to pro příjemný zápas, takové zpestření tréninku,“ chválil utkání populární Miroslav Holeňák s tím, že on i jeho spoluhráči se dobře bavili. „Snad si to užil i soupeř se svými fanoušky. Škoda, že v závěru útočníci Oplotce nevyužili své šance,“ zhodnotil ligový fotbalista zápas, který sledovala i třicítka oploteckých fanoušků.

Těm Slovan zajistil občerstvení, ale hlavně dobrou zábavu a nezapomenutelné zážitky. A i když výsledek nebyl důležitý a za jiných okolnosti by byl spíše ostudným, do kroniky oploteckého účastníka nejnižší okresní soutěže se zapíše zlatým písmem:

Slovan Liberec – Sedmihoří Oplotec 14:0 Branky: 16., 22., 28., 37. a 40. Hodúr, 11., 18. a 19. Věchet, 10. a 19. Dort, 5. Vlasko, 6. Jíra, 9. Papoušek, 26. Petrouš FC Slovan: Zlámal (30.Mareček) - Šinglár, Holeňák, Jíra (25.Vít), Petrouš - Papoušek, Hodúr, Bílek, Vlasko - Dort, Věchet (25.Pyšek) TJ Sedmihoří: Zitterbart, Kuzma - Holub, Kühn, Oberajtr, Wasserráb, Trhlík - Beneš M., Svoboda, Tengler Jar., Tengler Jak., - Beneš J., Mašát, Habart, Ludvík, Macán

„Všichni jsme byli příjemně překvapeni profesionálním přístupem a vstřícností všech hráčů, vedení i personálu libereckého mužstva,“ říká kapitán oploteckého týmu Václav Svoboda. „Zápas byl pro všechny hráče nesmírný zážitek a pro některé ´vrchol´ fotbalové kariéry. Hrálo se velmi ohleduplně s množstvím technických prvků z liberecké strany, což nám ukázalo, na jaké výši je vrcholový fotbal. Dojmy z tohoto zápasu daleko předčily naše očekávání. “

Nadšený byl také prezident TJ Sedmihoří Miroslav Zitterbart, který atmosféru exhibičního zápasu okusil také na hřišti coby jeden z gólmanů. „Pro všechny naše hráče i fanoušky to byl určitě zážitek, na který se jen tak nezapomene. Zahrát si s Libercem se opravdu nepovede každý den. Byli jsme velice potěšeni, že FC Slovan Liberec postavil kompletní tým hráčů, kteří pravidelně nastupují v první lize. Po samotném zápase jsme měli možnost občerstvení ve VIP prostorech a naši návštěvu jsme zakončili prohlídkou stadiónu a zázemí. Chtěli bychom poděkovat všem libereckým hráčům i vedení klubu a společnosti bwin, že nám umožnili tento pro nás neopakovatelný zážitek.“