Na svém trávníku přivítal fotbalisty Krchleb a po půlhodině hry vedl dvoubrankovým náskokem. Svěřenci trenéra Václava Zemana si ale dokázali podobně jako v duelu v Kolovči pěkně pohrát s nervy svých fandů.

Favorit zápasu začal dobře a po nezdarech Tomáše Janků, který dvakrát střelecky vyhořel, šel po dvou trefách Luciána Gitty v 9. a 35. minutě do dvoubrankového náskoku. Navýšit mohl Martin Dvořák, ale hosty podržel brankář Jan Straka.

Potom se začalo hrát v poklidu, většinou ve středu pole, hra ztratila kvalitu a bylo vidět mnoho nepřesností. Hlavně domácí kazili, a to hostům začalo hrát do karet.

Když už se schylovalo ke konci prvního poločasu, Krchlebští fotbalisté dvakrát udeřili a rázem bylo srovnáno na 2:2. Během minuty skóroval hbitý Karel Bláha a hned po něm Tomáš Ježek.

Druhou část začali opět lépe domácí. Nejprve sice nedali, ale v 50. minutě se už trefil Marek Futro a vrátil favoritovi vedení. Sparta mohla navýšit, ale střely v brance neskončily. Krátce po nástupu na plac trefil počtvrté síť hostů střídající Jan Makrlík a zdálo se být rozhodnuto. Lídr tabulky se zklidnil, ale namísto aby v poklidu dohrál, tak se na obou stranách začalo jiskřit.

Zbytečné nervozitě a z toho vyplývajícím hrubým zákrokům na obou stranách napomohl svými rozhodnutími i hlavní rozhodčí Josef Kořan. Hráči toho začali využívat a místo fotbalu se více faulovalo, uráželo a chybou arbitra bylo, že na situaci patřičně a včas nezareagoval. Spíše naopak, místo aby ukázal několika aktérům kartu červené barvy, s hráči diskutoval a došlo i k potyčkách mezi hráči obou týmů.

Sparta mohla ještě z několika šancí navýšit, hosté své šance rovněž nezhodnotili ve svůj prospěch.

„Čekali jsme od začátku, že domácí na nás vlítnou, bohužel brzy dali gól. My jsme sice hráli odzadu, ale pak přišel druhý gól. Potom jsme sice během minuty i díky domácím srovnali, ale po přestávce dali brzy další branku. Domácí nezvládali psychicky, začalo se zbytečně jiskřit, svoji roli má na tom výkon hlavního rozhodčího. Netrestal hrubé zákroky na naše hráče, zbytečně se hrálo tvrdě a nechával to bez karet.

Jiskra Domažlice B (modré dresy) - TJ Horní Bříza 4:0 (2:0).
Domažlické béčko zvládlo závěr anglického týdne

Bohužel nám nebylo přáno a i když pak byla hra vyrovnaná, dostali jsme čtvrtý gól. Musím uznat, že po pěkné akci domácích. Jedeme tak domů bez bodů,“ zklamaně zhodnotil zápas hostující trenér Pavel Strousek.

„Nervózní zápas, vedeme v pohodě o dvě branky, pak opět výpadek, hosté lacinými brankami srovnali. Nakonec jsme sice vyhráli, stálo nás to ale mnoho sil a nervů. Zápas se nepovedl rozhodčímu, svým výkonem napomohl ke zbytečně tvrdé hře,“ krátce a objektivně zhodnotil zápas a zisk ´povinných´ tří bodů domácí kouč Václav Zeman.

Sparta Dlouhý Újezd – SK Krchleby 4:2

Poločas: 2:2. Branky: 9. a 35. L. Gitta, 50. Futro, 66. Makrlík – 41. K. Bláha, 42. Ježek. Sudí: Kořan – Havránek, Šimek. ŽK: 2:3 (Makrlík, Hána – P. Bláha, Kolář, Selnar). Diváci: 60

Sparta Dlouhý Újezd: Kopolovič – Dvořák, Földeši, Janků, Hána, L. Gitta, M. Gitta (77. Synek), Kulíř, Pernglau (46. Švábek), Futro (55. Makrlík), L. Zeman. Trenér: Václav Zeman

SK Krchleby 1921: Straka – P. Bláha, K. Bláha, Kouřil, Ježek, Sekereš, Farkaš, Roth, Geiger ( 69. Miloš Doležal), Krejčí (61. Marek Doležal), Kolář (77. Selnar). Trenér: Pavel Strousek .