Nový trenér divizního mužstva Jiskry Domažlice má za sebou první utkání. V rámci letních příprav se A–mužstvo utkalo s prvoligovými dorostenci Viktorie Plzeň.

Jiskra Domažlice – Viktoria Plzeň
1:2 (0:1)
Do utkání lépe vešli Domažličtí, kteří se hned v úvodu snažili protlačit dopředu. Mladíci z Viktorie ale byli rychlejší a hráli o dost tvrdší fotbal.
Prvního gólu se více než stovka diváků dočkala až po čtyřiceti minutách hry, kdy se nedohodla domažlická obrana a brankáře Lukáše Freie překonal Martin Sladký – 0:1.

Lukáš Frei musel v bráně nahradit Martina Mlezivu, který si během pondělního prvního tréninku nepříjemně vykloubil prst. „Doktoři mi na to chtěli dát na tři týdny sádru, ale to bych přišel o celou letní přípravu, takže nosím jen klip a trénuji s hráči,“ prozradila brankářská jednička Martin Mleziva a dodal: „Na začátku je stejně potřeba naběhat hodně kilometrů a natrénovat hru nohou, tak snad se prst brzy uzdraví a budu moci začít s brankářskou přípravou.“
Během poločasové přestávky trenér Libor Žák obměnil mužstvo a poslal do hry mladší hráče. Ani to ale nezabránilo plzeňskému Martinu Sladkému, aby po chybě Domažlic podruhé překonal domácího brankáře – 0:2.

Dvanáct minut nato, v 62. minutě, se dočkali i domažličtí fanoušci. Po závaru před brankářem Petrem Fillingerem najednou ze skupiny hráčů vystartovala bomba kapitána Michala Tesaře – 1:2.

Domažličtí se i v poslední třicetiminutovce snažili o vyrovnání, ale jakýkoliv útok zarazila obranná zeď dorostenců z Plzně.

Sestava Jiskry Domažlice: Frei, Strejc, Tesař, Zlámal, Bárta, Mužík, Hulina, Černý, Dochtor, Mifek, Bahleda, Manowetz, Hartl, Leitl, Vísner, Mastný, Pavlíček, Trenéři: Žák, Wolf

Sestava Viktorie Plzeň: Fillinger, Aubrecht, Brož, Růžička, Karlíček, Multrus, Sladký, Mrošovský, Beránek, Mandura, Šíša, Kubek, Hnát, Štípek, Frána, Štefl, Janeček, Ulč.

Utkání zhodnotil i Libor Žák, pro kterého to byl premiérový zápas.

Jak jste spokojen s výsledkem utkání?
Kluci měli nějakou dobu pauzu, od pondělí jsou v plném tréninkovém zatížení a už teď se na nich projevuje únava. Zápas jsme tedy brali spíše tréninkově, i když nám bylo jasné, že Viktoria Plzeň bude hrát naplno a s důrazem. To nám trochu dělalo problémy, nedařilo se nám v koncovce a kazili jsme přihrávky. Po poločase jsme vystřídali a hodně mě překvapili naši mladí dorostenci, kteří hráli opravdu skvěle. Prohráli jsme, ale i tak myslím, že utkání splnilo účel a zahráli jsme si dobré přípravné utkání.

Hráče zatím moc neznáte. Snažil jste se vystřídat všechny nebo už máte nějakou představu o možné základní sestavě?
Představu zatím nemám, snažil jsem se rozložit síly tak, abych během utkání prostřídal všechny hráče, aby každý mohl ukázat, co umí. Opět musím říct, že mně překvapili mladí hráči.

V utkání bylo vidět, že mužsto má dobrou obranu i zálohu. Chyběl ale účinný útok.
Na tom pracujeme a budeme pracovat po celou přípravu.

Už jste mezi hráči našel ´rozeného´ útočníka?
Ještě nejsou dořešeny přestupy a nějaké hráče máme ještě rozjednané, proto tuto kapitolu prozatím neuzavíráme.

V neděli hrajete s Chrástem v rámci Poháru ČMFS. Jak si myslíte, že si povedete?
Je to sice pohár a my bychom chtěli postoupit, ale na druhou stranu jsme v přípravě a utkání opět vezmeme tréninkově. Jinak věřím, že nám přibydou noví hráči. Chrást jsem nikdy hrát neviděl. Hraje krajský přebor, dokonce na domácí půdě, takže si myslím, že bude nepříjemný. My musíme bojovat a vyrovnat se s únavou, která po tvrdých trénincích je.