První kolo divizní skupiny A body Jiskře Domažlice nepřineslo. V soupisce hráčů chybělo jméno Michala Tesaře, který se potýká se zraněním stehenního svalu. „V Táboře hráčům na hřišti chyběl, ale snažil se mužstvo povzbudit alespoň ze střídačky,“ prozradil sportovní ředitel Rudolf Špoták.

Tábor – Jiskra Domažlice
1:0 (1:0)

Ve své divizní premiéře Domažličtí začali ve svižném tempu, ale v 10. min. se ujali vedení Kolským fotbalisté Tábora po rohovém kopu –1:0.

„Utkání jsme začali dobře. První velkou šanci připravil Mužík, ale gólmana nepřekvapil. Defakto z protiútoku jsme dostali po rohu zbytečný gól od hráče, který měl být hlídán osobně a zůstal úplně sám,“ popsal první desetiminutovku trenér Libor Žák.

Hned vzápětí pak spálil tutovku táborský Bujnovský. Poté se ´osmělili´ hosté z Domažlic a Bahleda měl během tří minut dvě velké šance. Jednou mířil hlavou nad a podruhé trefil tyč.

Postupné vyrovnání hry a začátek územní převahy Domažlic přinesl až druhý poločas. Tábor však svou výtečnou obranou útočníky z Chodska do žádné větší šance nepustil. V 68. min. pak Pěknic za vápnem tvrdě vystřelil, ale Mleziva byl pozorný.

V závěru se domácí po vyloučení Pěknice ubránili závěrečnému tlaku Domažlic a ukořistili tři body.

„Do druhé půle jsme nabádali hráče, aby hráli po zemi přes narážečky, ale bohužel jsme jen nakopávali míče. To vyhovovalo domácím, kteří v pohodě náš platonický tlak přežili,“ zhodnotil Žák druhou půli utkání a pokračoval: „Když zhodnotím jednotlivé posty, tak krajní obránci si své splnili. Druhý poločas jsme vůbec nevyužívali jejich snahy o náběhy a místo do stran jsme míče tlačili doprostřed hřiště. Stopeři jsou momentálně největší problém! Nemluví se, neorganizuje se hra, je špatná rozehrávka. To jsou věci, na kterých musíme zapracovat nejvíce. Záloha má být naší nejsilnější zbraní, ale chyběly mi finální příhry. V útoku se snažil Bahleda, ale potřebujeme, aby se již trefil.“

V druhém kole Jiskru Domažlice čeká ´béčko´ Příbrami a bude se hrát při Chodských slavnostech. „Utkání si na tréninku rozebereme a musíme se připravit na sobotní Příbram. Nic jiného než výhru si nepřipouštím!“ dodal trenér.

Branka: 9. Kolský. ŽK: 3:2 (Bujnovský, Pěknic, Majer – Černý, Cihlář). ČK: 1:0 (84. Pěknic). Rozhodčí: Mareš. Diváků: 400.

Sestava Jiskry Domažlice: Mleziva – Strejc, Zlámal (72. P. Cihlář), Paul, Bárta – Zb. Černý, Mužík, Bublík, Leitl – Manowetz (70. Mašek), Bahleda (80. Dochtor). Trenér: Libor Žák.