Divize: Třeboň ve Zličíně jen remizovala

Jižní Čechy - Záchranářské práce si v divizi zkomplikovali fotbalisté Třeboně, kterí na půdě beznadějně posledního Zličína urháli pouze remízu 1:1. V boji o postup naopak výrazně ztratily Strakonice, které nečekaně prohrály na hřišti předposlední Doubravky.

10.5.2011

Záložník Třeboně Jakub Janoušek dostal svůj tým ve Zličíně do vedení, které však Jihočeši neudrželi.Foto: Foto: Jan Škrle

ZLIČÍN – TŘEBOŇ 1:1 (0:1) – V prvním poločase se oba celky střídaly v gólových šancích. Ve 38. minutě z 30 metrů napřáhl Janoušek a nechytatelnou bombou o břevno Schopfovi branky rozvlnil síť. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. V 50. minutě centroval Zahálka a Moudrý hlavou poslal míč nad. V 60. minutě pálil Procházka vedle domácí svatyně. V 64. minutě to zkoušel z vápna Redžič, ale minul branku. V 70. minutě se domácí dočkali vyrovnávající branky. Hášův centr si našel Zahálka a do protipohybu brankaře hlavou vstřelil gól. Za dvě minuty mohlo být ještě veseleji, May obral obranu Třeboně, odcentroval a Háša osamocený v malém vápně nedokázal prostřelit Skálu v brance Třeboně. V 77. minutě měl Skála obrovské štěstí, z malé domů nastřelil Maye a Adam míč už z nulového úhlu nedokázal usměrnit do branky. V 85. minutě remízu uchránil David Schopf. Leština zakroutil trestný kop do růžku domácí branky, hosté už zvedali ruce, ty také vytáhl David Schopf a skvělým zákrokem míč vytlačil na roh. V 88. minutě se dostal ke střele Valoušek a jeho pokus olízl horní tyč Skálovy branky.

Branky: 70. Zahálka - 38. Janoušek. Rozhodčí: Kučka. ŽK: 0:1 (Malý). 100 diváků. Třeboň: T. Skála - Pintér, Peterek, Malý, Procházka - Maxa (46. Rouček), Janoušek, Leština, Houdek - Příhoda (68. Wolf), Svoboda.

DOUBRAVKA – STRAKONICE 4:2 (2:2) – Jihočeši prohráli zaslouženě po špatném výkonu, domácí je předčili bojovností a nasazením. Už v 6. minutě Strakoničtí prohrávali, ale brzy vyrovnali na 1:1 po vlastní brance Doubravky. I podruhé museli hosté dotahovat vedení 2:1, na 2:2 srovnával ve 34. minutě Glazunov. Začátek druhého poločasu ale hosté zaspal, opět inkasovali a v nedali penaltu (62. Peroutka) Chvíli na to domácí zvýšili na konečných 4:2.
Branky: 6. Švec, 33. Došlý, 49. Švec, 68. Brož – 19. vlastní, 34. Glazunov. Rozhodčí Severín, ŽK: 2:1, 100 diváků.
Strakonice: Rolík – Listopad, Peroutka, Legdan, Cibulka (66. Šimánek) – Barda, Bambule, Benedikt, Kotrba (60. Káník) – Glazunov, Horejš (66. Novák).

KOLOVEČ – S. ÚSTÍ B 2:3 (0:1)
– Domácím byl po půlhodině hry vyloučen hráč, který naprosto nesmyslně v přerušené hře udeřil protivníka. I přesto se domácí snažili hrát kombinačně, dokonce se jim podařilo vyrovnat. Hosté měli s oslabeným soupeřem dost starostí, pustili Koloveč do tlaku. Jihočeši ale ze dvou úniků přidali další dva góly a rozhodli o svém vítězství.
Branky S. Ústí: Dobal, Rosůlek, Brůžek. Diváků 350.
S. Ústí: Varyš – Tomeček, Martínek, Hric, Chotovinský – Kvasnička, Pavličko, Dobal, Nenička (70. Převrátil) – Brůžek (76. Fischer), Rosůlek (82. Hojdar).

TÁBOR – LITOL 1:0 (0:0) – První poločas nabídl trvalou převahu domácího celku. Jenomže ani šance, které si Jihočeši vytvořili, nedokázali táborští fotbalisté přetavit ve vedoucí gól. Nohava neproměnil ani pokutový kop. Domácí celek zachránil až v 81. minutě Kalášek, který vstřelil vedoucí gól po centru. Ten mu poslal na hlavu Nohava. Gól už byl nakonec vítězný.
Rozhodčí Kříž, diváků 80.
Tábor: Blažek – Kalášek, Hunal, Vavřina, Šahajda (61. Mart. Kučera) – Škrábek (53. Komárek), Turek, Nohava, Fořt – Rabiňák, Stoszek (76. Elsner).