Důležité vítězství uhráli divizní fotbalisté Strakonic v neděli 5. června venku s Vlašimí B. Vyhráli 4:1 (2:1) a udrželi se tak v tabulce druzí.

Na vedoucí Domažlice, které vyhrály v Táboře 1:0, ztrácejí nadále pět bodů, čímž je o vítězi soutěže dvě kola před koncem rozhodnuto. Muselo by se sejít mnoho náhod najednou, aby se tak nestalo.

Tři body si připsaly také třetí Votice, které porazily rezervu 1. FK Příbram 2:1, na Strakonice ztrácejí dva body. Který z týmů skončí druhý, o tom se rozhodne v příštím kole na Křemelce ve vzájemném souboji druhého se třetím.

Dvě penalty
Ve Vlašimi byli Strakoničtí v úvodu aktivnější, ale gólově se jako první prosadila Vlašim: Císař našel přesným centrem Bálka, který překonal Rojíka. Další dvě šance domácí neproměnili. Nejprve těsně před Jíchou odvracel obránce a poté po zakončení Císaře z úhlu Jihočeši vykopávali míč z brankové čáry.
A tak přišel trest – Vozábal dostal nepřesný pas, ale zkušený šutér, prověřený i první ligou, se otočil a přesným centrem našel hlavu Kotrby – 1:1.

Za chvíli Vozábala vychytal Drápela. Poté šancí ubylo a diváci se dočkali až před poločasem. Za domácí hlavičkoval Jícha těsně vedle, na druhé straně Glazunov nevyzrál na Drápelu. Ovšem na další Glazunovu šanci byl vlašimský brankář krátký, když ho Vozábal našel milimetrovým pasem a ten střelou na vzdálenější tyč poslal Strakonice do vedení 2:1.

Druhý poločas začal poněkud vlažně a první šanci si připsali domácí až v 62. minutě: Jícha postupoval z úhlu na bránu a ještě se snažil přihrát pod sebe na nabíhající spoluhráče, ale nikoho nenašel.

V 67. minutě přišel zbytečný faul v pokutovém území Vlašimi a Peroutka pokutový kop s přehledem proměnil. Šanci na snížení měli Středočeši po průniku Švamberka, ale jeho přihrávka do vápna nenašla nikoho ze spoluhráčů. Do útoku tak mohli jít hosté, ale ani z jejich brejku se neurodilo nebezpečí.
Deset minut před koncem se do zakončení dral Vozábal, jeho střela ale byla tečována mimo. Zápas se poté již spíše dohrával a Strakoničtí si hlídali svůj dvougólový náskok, který ještě navýšil Glazunov z nařízené penalty.