V suterénu tabulky si hodně výhrou 3:0 nad Motorletem polepšila plzeňská Doubravka. Pod vedením trenéra Luďka Kopřivy bodovala pětkrát za sebou a opustila sestupové příčky. Vyhráno však ještě zdaleka nemá.

Nakonec ani vítězství s Motorletem se nerodilo lehce. Hlavně v první půli Doubravku několikrát podržel výborný brankář Kunc. „Soupeř byl fotbalový, my jsme ale jeho tlak s velkou pomocí brankáře přestáli a podařilo se nám vstřelit první gól,“ viděl první půli doubravecký kouč.

Na hřišti začal řádit Petr Došlý, který otevřel skóre a nakonec v závěru utkání přidal další dva góly. Zkompletoval tak hattrick. „Když jsme potom přidali druhou branku, mohli jsme jich nakonec nastřílet pět,“ pochvaloval si Luděk Kopřiva. V jeho mužstvu nastoupil nečekaně v útoku stoper Martin Smíšek. „Útočník Pavel Švec netrénoval, Martin Smíšek naopak ano a v utkání rozhodně nezklamal. Vždyť nakonec v útoku dříve hrával. Dokázal udržet míč, byl jsem s ním spokojen,“ uvedl trenér.

Šance plzeňského týmu na záchranu se zvýšila, dostala se v tabulce před Třeboň, Litol, Zličín, a pokud úspěšně zvládne další utkání s Táborem, který hostí opět doma, naděje na setrvání v soutěži ještě poroste. „Stále máme šanci se zachránit, je to jenom a jenom na nás,“ uvědomuje si Luděk Kopřiva.

Nebývale dramaticky se odehrává i boj o postup. Lídr z Domažlic se představil na půdě Litole, kde sehrál dost divoké utkání. Už v první minutě prohrával 0:1, potom ještě 1:2, v poločase vedl 3:2, ale nakonec bral jen bod za remízu 3:3. O záchranu bojující domácí stačili deset minut před koncem vyrovnat.
„Za stavu 3:2 šli Mašek a Bezděk sami na brankáře. Byly to jasné šance, a kdybychom dali čtvrtý gól, vyhráli jsme,“ litoval kouč Jiskry Zdeněk Michálek.
Domácí vůbec nepřipomínali celek bojující o záchranu. „Litol hrála důrazně, bojovala s maximálním nasazením, ale my jsme měli dobré protiútoky,“ líčil průběh duelu hostující trenér. „Dopředu jsme hráli dobře, ale v defenzivě byly chyby,“ přiznal kouč.

Náskok v čele divize i přes ztrátu však mají Domažlice nadále čtyřbodový. Proč? Pomohl jim rival z Kolovče, který zvítězil nad Strakonicemi 1:0. Jediný gól vstřelil Parlásek nechytatelnou bombou už po čtvrthodině hry. Podle trenéra Karla Krejčího byl tříbodový zisk jeho svěřenců tak trochu otázkou štěstí: „Strakonice si tentokrát nezasloužily prohrát, byly herně lepší. Vrátilo se k nám ale štěstí. Před tím jsme měli sérii čtyř zápasů, kdy jsme byli lepší my, a všechny jsme prohráli.“

Na obou stranách se příliš šancí v utkání neurodilo, přesto nakonec mohli domácí vyhrát vyšším rozdílem. „Za stavu 1:0 byl Šperl sám na malém vápně, ale dal to vedle. Zvítězili jsme zásluhou pozorné defenzivy, v útoku jsme nedokázali udržet míč,“ konstatoval kolovečský trenér.