První místo v oblastním přeboru je historickým maximem Sokola, jehož hlavní doménou byla hra na jedinoho útočníka a nejlepší obrana v soutěži. Velmi dobře ji režíroval Milan Brož. Na druhou stranu chyběl týmu klasický kanonýr, pravidelný dodavatel branek. Šutér Hynek Ryák už neměl tolik času na trénování a mladí se zatím pořád rozkoukávají.

Výborným tahem se ukázalo letní angažování brankáře Pavla Ramse, jehož mateřským klubem je Dukla Praha. Počet odchytaných čistých kont je až zarážející. Podle posledních informacích by měl tento kvalitní gólman, který výborně čte hru, má dobrou kopací techniku a také zkušenosti, v Čížové pokračovat.

Raritou byly i pravidelné starty veterána Alexandra Bystrova. Jeho slova jsou: „Pokud se budu jakýmkoliv způsobem podílet na financování mužstva, chci taky hrát.“ A zatím neřekl, že nedá korunu.

V Čížové musí nechat během letní přípravy odpočinout hřiště, jeho stav byl na pokraji hratelnosti. Proto přípravu absolvují na hřišti v Putimi a všechny přípravné zápasy na hřištích soupeřů. Posílit chtějí do každé řady o jednoho hráče. Rozšířit by se měl i realizační tým o asistenta trenéra. Tím by se tréninkový proces zkvalitnil.

Cílem je udržet soutěž, do které se Čížová podívá po deseti letech. Tenkrát to byly tři sezony.

Krajský přebor opustila směrem nahoru elitní trojice. To bude mít jistě vliv na kvalitu soutěže, ačkoli jsou v soutěži ještě další kvalitní týmy, Hluboká, Hradec, Jankov či Kaplice.